Lukáš si udělal radost.

Lukáš si udělal radost. Foto: archiv L. Krpálka

Další přírůstek do rodiny. Olympionik Krpálek si pořídil těžkotonážního miláčka

Po získání bronzové medaile v turecké Antalyi si udělal Lukáš Krpálek radost v podobě netradiční odměny. Do jeho rodiny přibyl nový člen. Jedná se o raritní plemeno kočky, která dorůstá obřích rozměrů. Kotěti mainské mývalí kočky jsou čtyři měsíce a v dospělosti může mít až dvanáct kilo.

Krpálkovi dali kocourkovi odvážné jméno Shido. V japonštině to znamená trest. „Do tohoto plemene jsme šli, protože jsme tu kočičku viděli u jedné paní a naprosto nás ohromila svojí velikostí a celkově vzhledem jako malý rys,” doplnila Eva Krpálková. Judista kocourka získal z Ruska, konkrétně z města Ťumeň. „To že byla z Ruska, byla spíš náhoda, zrovna tam totiž měli koťátka a manželovi se Shido moc líbil,” dodala.

Kocoura Krpálkovi přebírali na letišti. „Od chovatele jsme měli informaci, že se bude kotě možná bát, a tak na něj musíme pomalu,“ popsala Eva Krpálková. „Opak byl ale pravdou, projevil se jako velmi sebevědomý a zvědavý kocourek,“ poznamenal Lukáš Krpálek.

Zlatý olympionik z Ria Lukáš Krpálek chce ke sportu vést i své děti. Syn u juda zatím nevydržel

Dospělí jedinci vypadají jako opravdové šelmy a připomínají rysa. Nicméně mají milou povahu. Proto si získali přezdívku ’něžný obr’. Zvídavá, odvážná a přátelská povaha zelenookého, černě mramorovaného kocourka Shida se projevila už na návštěvě ve zvířecím centru.

„Po smrti našeho milovaného kocourka plemene ragdoll Pana Mléka (✝11) jsme byli moc smutní, byl opravdovým členem rodiny, s dětmi spal v posteli od malička,“ svěřila se Eva Krpálková. „Pro nového kocoura jsme kompletně vyměnili vybavení, aby se s ním nepojily žádné vzpomínky.”

A jak se sžívá Shido s fenkou buldočka Olivou v jedné domácnosti? „Teď už spal jednu noc doma a seznámili se velmi rychle. Oliva je přátelská a Shido zvědavý, vypadá to, že se budou kamarádit,“ věří Lukáš Krpálek. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků