Dagmar Havlová jako královna sedmi moří

Dagmar Havlová jako královna sedmi moří Foto: Lucie Drlíková

Dagmar Havlová pózovala jako královna na dně bazénu. Takhle vypadala na úchvatných fotkách!

Šest let byla první dámou. Nyní si Dagmar Havlová (69) na pár minut dokonce vyzkoušela roli královny. Nejednalo se o hereckou roli, do úlohy královny sedmi moří se proměnila během focení s Lucií Drlíkovou.

S fotografkou, která je známá hlavně svými pracemi vznikajícími pod vodní hladinou, paní Dáša v létě nafotila kouzelné snímky ’na suchu’, které jste ostatně měli šanci na Super.cz vidět. Nyní se dámy konečně dostaly i k práci pod vodou.

„Když jsem fotily s Dášou loni v létě v květinách, domlouvaly jsem se, že bychom spolu vyzkoušely i focení pod vodou,“ řekla nám fotografka, která od roku 2018 pracuje na svém fantazii pohádkovém projektu Once Upon a Dream in Waterland, Bylo nebylo ve snu ve vodní říši. Havlovou proto proměnila do postavy Královny sedmi moří z pohádky o Sindibádovi.

„Dagmar je pro mě ztělesněním královny a v této roli byla nádherná,“ říká fotografka, která pro svůj objekt vytvořila na míru i kostým, korunu a korzet. „Lucie je všestranná a kreativní duše. Všechny elementy focení si realizuje sama. Do výroby rekvizit, líčení a stylingu přes focení až po postprodukci,“ řekla Super.cz paní Dagmar.

Havlová si po roce dopřála dovolenou v exotice. Na místě, kam prchají houfy českých turistů, rozkvetla

Havlová dala do focení maximum, což je pro ni typické. „Poslední focení probíhalo i na dně bazénu s několikakilovým závažím. Mám ráda výzvy a překonávání sama sebe,“ řekla herečka.

„Z mé strany klobouk dolů za to, jak to zvládla. Nikdy předtím nefotila pod vodou, neotvírala oči ve vodě, a přesto do toho šla s nasazením pro sebe vlastním,“ říká Drlíková a jedním dechem dodává: „Obdivuji, že má ve svém věku neuvěřitelnou odvahu zkoušet nové věci. Myslím, že to je klíč k její obrovské energii.“

Smích i slzy. Dagmar Havlová fotila svůj první kalendář doma. Oblékla to, co našla ve skříni

„Focení bylo skokem do neznámých vod. Mám ráda výzvy a překonávaní sebe sama. U Lucie se ale není čeho bát. Je zkušená potápěčka a umí poskytovat svým modelům podporu," dodává v našem rozhovoru Dagmar Havlová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků