Luxusní krbová kamna za luxusní ceny

Závidíte známým, kteří mají doma krb a mohou si v jeho blízkosti užít tepla a jedinečné atmosféry? Není nic jednoduššího než si taky nějaký pořídit. Jen si představte tu pohodu, když se po návratu z práce usadíte do křesla s hrnečkem čaje a knížkou, a lenošíte za doprovodu praskání dřeva.
Luxusní krbová kamna

Luxusní krbová kamna Foto: QUENYA technologie

Krbová kamna mají v našich domácnostech své místo

Ještě donedávna byla krbová kamna výsadou novostaveb a jen pár dalších vyvolených. Zbytek topil plynem, elektřinou nebo uhlím. Dneska je tomu jinak, stále víc lidí objevuje pozitiva vytápění pomocí krbových kamen. V čem hlavně spočívají?

Asi nejsilnější argument pro pořízení kamen je atmosféra, kterou dokáží navodit, pak taky cena za topivo a v případě peletových krbových kamen taky vlastní pohodlí. Kamna na pelety si totiž sama přiloží, jsou téměř bezúdržbová a můžete je klidně ovládat i na dálku.

Důležitý je typ a hlavně výkon

FOTO: QUENYA technologie

Jak si vybrat ta nejlepší a zároveň nejkrásnější kamna?

Jak už to tak bývá, vybrat si kamna neznamená zvolit barvu a styl. Důležitý je také typ a hlavně výkon krbových kamen.

Odpovídající výkon kamen je důležitější než design

Nejdůležitější krok při výběru kamen je zvolit kamna s odpovídajícím výkonem.

  • Krbová kamna se zbytečně velkým výkonem, který neodpovídá tepelným ztrátám vytápěného prostoru, budete po dosažení požadované teploty tlumit razantním přivíráním přívodů spalovacího vzduchu, dojde k nežádoucímu spalování a zvýšení obsahu CO ve spalinách. Navíc se budou znečišťovat dvířka a provoz kamen bude nehospodárný.
  • Krbová kamna s nízkým výkonem zase nedokáží prostor vytopit, budeme mít tendenci po nich chtít víc, než mohou zvládnout. Nejenže se zvedne spotřeba paliva, ale taky se sníží životnost kamen.

Náš tip: Nechte si vypočítat optimální výkon kamen dřív, než si je pořídíte.

Nechte si vypočítat optimální výkon kamen dřív, než si je pořídíte

FOTO: QUENYA technologie

Jaký typ kamen preferujete?

To záleží! Co od kamen očekáváte? Co jste schopni obětovat? Když si pořídíte krbová kamna, počítejte s tím, že budete shánět dřevo, řezat ho, štípat a taky ho musíte uskladnit na suchém místě.

Navíc je třeba pravidelně přikládat, takže vás čeká ještě transport dřeva ke kamnům a následně taky jejich čištění. Odměnou za to, že tohle všechno podstoupíte, bude opravdové teplo domova. Z čeho můžete vybírat?

Nechcete štípat dříví? Nebojte, jde to i bez toho. Jak? Pořiďte si peletová kamna!

  • Peletová kamna jsou přátelská k životnímu prostředí.
  • Čisté spalování, 10x nižší emise oxidu uhelnatého a uhlovodíků, násobně nižší emise prachu.
  • Konec pravidelnému přikládání, při kterém se z kamen vyvalí kouř. Do kamen jednou za čas nasypete pelety a kamna si je sama dávkují podle toho, jak chcete topit.
  • Z pelet je minimální odpad, popel stačí odstranit třeba jednou týdně.
  • Pomocí WLAN modulu zvládnete zatopit i ve chvíli, kdy nejste zrovna v blízkosti kamen. Co to znamená v praxi? Můžete dát pokyn třeba před tím, než se z práce vydáte domů.
  • Konec přetápění, termostat bude udržovat vámi nastavenou teplotu.

Časová osa článků