Obálku Vougue zdobila Pavlína několikrát. Takto odvážně pózovala ale poprvé.

Obálku Vougue zdobila Pavlína několikrát. Takto odvážně pózovala ale poprvé. Foto: Super.cz/Vogue CS/Marie Tomanová

Pavlína Pořízková (56) se za nahé tělo nestydí. Takhle odvážně pózovala na obálce slavného magazínu

Se svou nahotou si pohrává díky sociálním sítím. Nyní se nahá Pavlína Pořízková (56) dostala až na obálku česko-slovenského vydání módní bible. Do aktuálního čísla Vogue si ji vybral český tým a obálka legendární supermodelky oblečené jen do transparentního body budí senzaci.

Šestapadesátiletá rodačka z Prostějova zdobí květnové vydání magazínu, které je věnované času a zrání. To konvenuje s modelčiným aktuálním postojem. Pavlína se nebojí říct nahlas myšlenku, že milovat své tělo by se mělo v každém věku.

„Vydání není o stárnutí, ani o anti-age, chtěli jsme ukázat, že krása s věkem nesouvisí, že s věkem nemusíte bojovat, a že mládí je mnohdy přeceňované," řekla Super.cz šéfredaktorka československého Vogue Andrea Běhounková.

Opilá žirafa a špinavá komunistka. Česká supermodelka se stala terčem hnusné šikany

Pavlína se na svém instagramovém profilu velmi otevřeně vyjadřuje k nejrůznějším tématům, včetně toho, kolik je jí let, co se děje s jejím obličejem i tělem, a také k předsudkům, které zrání přináší. „Původně jsem ji poprosila, aby nám napsala na toto téma text, protože kromě toho, že je úspěšná modelka, je i skvělá spisovatelka. Pavlína mě ale odmítla s tím, že už mě se stejným zadáním předběhla Anna Wintour a článek vzniká pro americkou edici Vogue. A tak jsme se rozhodli Pavlínu vyfotit,“ popsala genezi vzniku Běhounková.

Ke spolupráci s českým týmem nebylo třeba Pořízkovou dlouho přemlouvat. „Buďto Pavlína řekne ano, protože to dělat chce, a pokud odmítne, vždy to je s jasným a nezpochybnitelným zdůvodněním,“ říká šéfka českého Vogue.

Pavlína Pořízková předvedla svůj břišní pekáč: Zahanbit se nenechala ani její maminka (74)

S nápadem fotit u Pavlíny doma přišel kreativní ředitel Jan Králíček. „Pavlína si loni prošla poměrně složitým životním obdobím, a to nejen kvůli lockdownu. Na podzim 2019 ovdověla a loni se musela se vystěhovat z domu, kde strávila velkou část života. Paradoxně se přestěhovala do bytu na Manhattanu, který sousedí s bytem, ve kterém bydlela, když se přistěhovala v devatenácti letech do New Yorku. Poprosila jsem ji, zdali bychom ji mohli v jejím novém domově navštívit a strávit s ní jeden den. Pavlína souhlasila a myslím, že si focení s Marií Tomanovou, českou fotografkou žijící v NY, velmi užila,“ říká Běhounková.

Pořízkovou prý upřímně překvapila volba fotografie vybrané na obálku. „Byla jí nadšená, ale nevěřila, že je v dnešní době ještě možné otisknout snímek téměř nahé ženy na cover časopisu. Předpovídala, že obálka vyvolá skandál, ale zatím to vypadá “jen” na obrovskou senzaci,“ dodává Andrea Běhounková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků