Jan Čenský

Jan Čenský Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová

Takhle jste ho na obrazovce neviděli: Švihák Čenský si v nové roli zahraje šedesátníka, kterým se brzy stane

Po seriálové roli lékaře, se kterou byl spjatý několik let, se vrhá na muzikál. Jan Čenský (61) se rozhodl přijmout novou pracovní výzvu a bude nejen hrát, ale i zpívat na jevišti. „Čeká mě role šitá skoro pro mě. Je to zapšklý stařík, kterému je šedesát,“ svěřil se Super.cz herec, který sám brzy oslaví jubilejní narozeniny, a to 1. května.

„Myslím, že to do sebe zapadlo, že jsem si vybral a počkal jsem na tuhle práci,“ svěřil se oblíbený herec, který ještě do nedávna svůj věk neřešil. „Čísla jsem vůbec neřešil, když tam byla čtyřka, pětka, tak to bylo v pohodě, až ta šestka je zvláštní. Najednou, a nevím proč, tak jsem si říkal, že když jsem byl na škole, tak šedesátiletý stařec byl pro mě dědula v důchodu, a je to tady,“ řekl Čenský s humorem na kostýmové zkoušce v Divadle Broadway.

Po letech bude zase zpívat: Jan Čenský se pustil do zkoušení první muzikálové role v životě

Vyzkoušel si hned několik převleků, ve kterých se objeví v muzikálu Láska nebeská na jevišti, chybět nebude ani oblek s kloboukem, ve kterém bude někdejší představitel pohádkových princů opravdový švihák. „Znám samozřejmě písničky Waldy Matušky, se kterým jsem se osobně setkal a měl jsem ho hrozně rád. Zdeněk Zelenka sestavil z jeho písní krásný příběh, je to nádherně seskládané a vymyslel to strašně hezky. A písničky tam prostě zapadnou,“ svěřil se Jan Čenský, který už se těší opět na prkna. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků