Adéla Gondíková

Adéla Gondíková Michaela Feuereislová

Adéla Gondíková bývá na velikonoční koledníky připravená: Mám u domu výdejní okénko s dobrotami a štamprličkou

Jak je známo, v Praze se koledování netěší takové přízni jako v menších městech. Adéla Gondíková (48) si užila Velikonoce hlavně v dětství a dnes se k tradicím díky životu na vesnici postupně vrací.

„Jezdili jsme k babičce do Sokolova, bydlela v paneláku, tam děti chodily čistě pro peníze, to nebyla romantika. Pamatuju si šílené nářezy, utíkaly jsme s kamarádkami v pět ráno z domu, a když nás kluci našli, měly jsme fakt jelita,“ vzpomíná herečka.

Jakmile se odstěhovala do hlavního města, o koledování a velikonoční zvyky zčásti přišla. To se ale změnilo, když se usadila ve vesnici za Prahou, kde žije s dcerou Nelou (16), manželem Jiřím Langmajerem (56) a psím mazlíčkem v rodinném domku. Nyní už každoročně vítá koledníky ze sousedství u svého improvizovaného velikonočního pultu.

Adéla Gondíková už z distanční výuky šestnáctileté dcery šílí: Vůbec nevstává z postele

„První rok jsem si připravila deset vajíček, rok od roku se to navyšovalo – a dnes už jich dělám padesát. Je to pro mě stresové, protože nevím, jestli dětí přijde hodně, nebo málo. Mám u domu pultík, takové výdejní okénko, kde je koš s dobrotami, vedle toho i štamprlička – a čekám,“ vysvětlila hvězda seriálu Sestřičky Modrý kód.

A jak to má s dodržováním velikonočních tradic její manžel, herec Jiří Langmajer? „Jirka Velikonoce moc neprožívá, většinou večer si vzpomene, že by měl pomlázce učinit zadost,“ dodává s nadsázkou. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků