Eliška Bučková miluje Velikonoce Super.cz

Přes rok na mě muž nesmí sáhnout, ale já facku dát můžu: Výjimku o Velikonocích přece vydržíme, říká Eliška Bučková

Zpěvačka a modelka Eliška Bučková (33) je velkou milovnicí Velikonoc. A to hned ze dvou důvodů. "Jsme věřící rodina, která je navíc velmi folklórně založená. Takže u nás ve Strážnici Velikonoce prožíváme jako největší křesťanský svátek, ale užíváme si i to folklórní pondělí s pomlázkou," řekla Super.cz.

"Za standardního režimu to u nás vždycky probíhalo tak, že holky čekaly doma, měly nachystané pohoštění, panáky a skleničky s vínem. Kluci chodili po domech, mrskali je a měli na sobě většinou kroj. Chodilo se i s cimbálovkou, takže holky vzali i do kola, tancovalo se... Pak to většinou končilo u nás a velikonoční pondělí se protáhlo až do úterka. Býval to hodně veselý den," vzpomínala na předpandemické časy Eliška.

Eliška Bučková se pochlubila početnou rodinou a novinkami: Na cestě jsou další dvě děti

Letos to bude stejně jako loni podstatně klidnější, Eliška se ale stejně do Strážnice chystá. "Budeme doma, taťka s bráchou nás vymrskají, dáme si slivovici a chlebíček a zazpíváme si komorně. Ale stejně se o to nechci připravit, protože mám teď dvouletého synovce i neteř, a to je to období, kdy se jim budou ukládat ty vzpomínky. Je potřeba jim to ukázat, malovat s nimi vajíčka, zdobit dům," vysvětlila.

S Eliškou jsme probrali i námitky femististek, zvláště pak ze zahraničí, že se Češky nechávají dobrovolně o Velikonocích bít pomlázkou. Co by jim vzkázala? "Mě se to líbí. Je pravda, že chlapi obecně nemohou uhodit ženu. Ale žena mu může dát facku. To si řekněme na rovinu. A jednou do roka nás ti chlapi mohou trochu pošimrat pomlázkou po tom zadku," míní Bučková. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků