Vladimír Mišík

Vladimír Mišík Herminapress

Vladimír Mišík se po ukončení hudební kariéry ozval fanouškům. Popsal, jaké ho trápí bolestivé onemocnění

Dlouhodobé zdravotní problémy donutily Vladimíra Mišíka (74) ukončit kariéru. Zpěvák a skladatel se rozhodl po více než 50 letech nadobro skončit s veřejným koncertováním. Jeho konec na pódiích před pár dny avizoval zpěvákům manažer a sám hudebník nyní vydal prohlášení.

„Již delší dobu posmutněle přemýšlím o chvíli, kdy se budu muset pod tlakem svých zdravotních problémů rozhodnout, jak dál. Taková chvíle nastala paradoxně v těchto dnech, kdy se stejně koncertovat nesmí,“ svěřil se Mišík, kterému zhoršující se zdravotní stav již nedovolí jít před publikum.

Adam Mišík leží v nemocnici: Ochrnul na pravou stranu obličeje

„Omlouvám se, i přes zvyšující se dávky léků jsem dlouhodobě zkoušel pokračovat v koncertování, ale už opravdu nemohu. Neradostně přiznávám, že jsem donucen ukončit koncertní činnost. P. S. Poslední průšvih je bolestivé onemocnění levé ruky artrózou, a tak s povzdechem ukládám svého akustického Gibsona do futrálu,“ dodal ve svém prohlášení Mišík.

Zpěvák a skladatel začal s hudbou již v pubertě, kdy založil první kapelu. Byl zakládajícím členem skupin The Matadors nebo Blue Effect. Mezi jeho největší hity patří písně Variace na renesanční téma nebo Slunečný hrob. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků