Jan Svěrák natáčí film Betlémské světlo se svým otcem Zdeňkem Svěrákem.

Hned den po narozeninách ve vrhl do nové práce: Zdeněk Svěrák točí film se svým synem i vnukem

Do starého železa rozhodně nepatří. Hned den po svých narozeninách začal Zdeněk Svěrák (85) natáčet pod režijním vedením svého syna Jana Svěráka film Betlémské světlo, ve kterém si zahraje hlavní roli po boku Daniely Kolářové, Terezy Ramby, Vojtěcha Kotka a Vladimíra Javorského.

„Film bude o hledání životní harmonie, o hranici mezi vyrovnaností a rezignací, a tohle těžké téma rozptylujeme humorem, stylizací a velkou nadsázkou,“ vysvětluje režisér Jan Svěrák k filmu, jehož scénář vychází z knižních bestsellerů Povídky a Nové Povídky jeho otce.

Poetický klasik se srdcem dítěte: Zdeněk Svěrák slaví 85

Jde o příběh o spisovateli, jemuž do běžného života vstupují postavy z vlastních povídek.
„Hraju spisovatele Šejnohu. Ten člověk jako by mi vypadl z oka. Je jen o něco komičtější, než jsem já," říká Zdeněk Svěrák.

O specifickou vizualitu filmu se postará držitel osmi Českých lvů a dalších pěti nominací, fenomenální kameraman Vladimír Smutný, který spolupracoval se Svěráky už na Koljovi před 25 lety, a stejně tak oceňovaný architekt Jan Vlasák a kostýmní návrhářka Simona Rybáková.

Střihu celého filmu se poprvé ujme pokračovatel rodinné tradice, syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák.

Snímek Betlémské světlo se bude natáčet od konce března do května především v Praze. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků