Zakladatel obuvnického impéria Tomáš Baťa zahynul při leteckém neštěstí u Otrokovic.

Zakladatel obuvnického impéria Tomáš Baťa zahynul při leteckém neštěstí u Otrokovic. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Kellner, Bryant, Baťa, Kennedy, Holly. Známé osobnosti, které zahynuly při leteckém neštěstí

Podnikatel a nejbohatší Čech Petr Kellner v sobotu 27. března tragicky zahynul. Byl na palubě vrtulníku, který havaroval na Aljašce. Letecké neštěstí se stalo osudným i dalším známým osobnostem.

Kobe Bryant (✝41)

Loni v lednu zarmoutila nejen sportovní svět tragická smrt basketbalisty Kobeho Bryanta. Vrtulník, v němž cestoval, se zřejmě kvůli husté mlze zřítil v kopcích u Calabasas severozápadně od Los Angeles. S Bryantem zahynula také jeho třináctiletá dcera Gianna a dalších sedm lidí.

Aaliyah (✝22)

V pouhých 22 letech zemřela 25. srpna 2001 při leteckém neštěstí na Bahamách hudební hvězda Aalyiah, jíž se přezdívalo princezna R’n’B. Do USA se vracela z natáčení klipu k singlu Rock the Boat. To skončilo s předstihem, návrat byl původně naplánovaný až o den později. Spolu se zpěvačkou zahynulo dalších 8 lidí.

Hvězdy jsou zdrcené tragickou smrtí Bryanta a jeho dcerky: Vzpomíná JLo, Kim, Alicia Keys a další

Tomáš Baťa (✝56)

Zakladatel známé obuvnické firmy tragicky zemřel 12. července 1932 cestou do Švýcarska, kde se měl zúčastnit otevření nové pobočky. Podnikatelův letoun se zřítil u Otrokovic. Zahynul i pilot Jindřich Brouček.

Buddy Holly (✝22)

Americký hudebník Buddy Holly zahynul spolu s dalšími dvěma kolegy Ritchiem Valensem a J. P. Richardsonem a pilotem Rogerem Petersonem 3. února 1959 v Iowě. Pilot tehdy kvůli špatnému počasí ztratil nad letounem kontrolu. Muzikanti cestovali mezi zastávkami turné Winter Dance Party. Neštěstí vešlo ve známost jako Den, kdy zemřela hudba.

Otis Redding (✝26)

10. prosince 1967 měl mít americký zpěvák koncert ve Wisconsinu. Z Clevelandu, kde vystupoval o den dříve, jeho letadlo odletělo navzdory nepříznivým podmínkám, hustému dešti a mlze. Pouhých šest a půl kilometru před místem přistání stroj havaroval do jezera Monona.

Dokud je smrt nerozdělila: Lásku těchto hollywoodských hvězd ukončila záhadná letecká tragédie

Oběťmi byli také kytarista Jimmy King, saxofonista Phalon Jones, varhaník Ronnie Caldwell, bubeník Carl Cunningham, jejich komorník Matthew Kelly a pilot Richard Fraser. Jediným přeživším byl trumpetista Ben Cauley.

John F. Kennedy ml. (✝38)

Syn někdejšího prezidenta USA J. F. Kennedyho zahynul 15. července 1999, když se stroj, který sám pilotoval, zřítil do Atlantského oceánu. K neštěstí došlo poblíž ostrova Martha´s Vineyard. V troskách našly smrt i jeho manželka Carolyn a švagrová. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků