Leyna Bloom

Leyna Bloom Profimedia.cz

Transgender modelka přepisuje historii slavného magazínu Sports Illustrated

Leyna Bloom je první transgender modelkou tmavé pleti, která se objeví ve výročním plavkovém vydání slavného magazínu Sports Illustrated.

„To, že se stala první trans ženou tmavé pleti v našem vydání, je výsledkem jejího celoživotního odhodlání si razit vlastní cestu k přijetí, lásce a změně. Reprezentuje právo každého člověka se mít rád a být tím, kým být chce,“ stojí v prohlášení magazínu.

„Tento okamžik předčil mé nejdivočejší sny. Zastupuji všechny komunity, v nichž jsem vyrůstala, a také všechny ty, které buduji,“ uvedla modelka, která focení pro SI považuje za „neuvěřitelný pocit a úspěch“.

O 22 let starší a 11 kilo těžší: Tyra Banks opět shlíží z obálky plavkového vydání Sports Illustrated. A je sexy jako nikdy dřív

První transgender modelkou plavkového vydání SI byla loni Brazilka Valentina Sampaio.

Mezi milníky plavkového vydání patří také rok 1997, kdy obálka poprvé patřila Afroameričance - Tyře Banks (pózovala už rok předtím, ale ne sama, fotila s Valeriou Mazza) či rok 2016, kdy z titulní strany shlížela první plus size modelka. Nebyl jí nikdo jiný než Ashley Graham. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků