Alexi Robichaux

Alexi Robichaux Foto: Sky News, Profimedia.cz

Tohle je nový šéf britského prince: Je rád, když ho na pracovišti oslovujeme Harry, říká mladý podnikatel

Princ Harry (37) si po odchodu z funkce seniorního člena britské královské rodiny našel práci. V americké firmě BetterUp, jež se zabývá poradenstvím v oblasti osobnostního rozvoje, se bude věnovat produktové strategii, charitativní činnosti a tématům duševního zdraví.

Spoluzakladatel a CEO společnosti Alexi Robichaux promluvil o novém zaměstnanci v rozhovoru na stanici Sky News.

„Už to dělá několik měsíců a teď to s radostí oznamujeme. Všichni jsme si tu partnery, je rád, když se mu na pracovišti říká Harry, takže ho tak oslovujeme,“ uvedl například Robichaux. S princem se měl seznámit díky společnému příteli.

Ve firmě má Harry dohlížet na plnění cílů, podílí se na produktové strategii či na tvorbě obsahu pro uživatele platformy, zaměřeného na mentální odolnost a zdatnost.

Otázka padla také na princův plat, o tom však pětatřicetiletý šéf kalifornského start-upu hovořit odmítl.

Odstřihli mě od příjmů a sebrali mi ochranku. Bez matčiných peněz bych nezajistil bezpečí své rodiny, přiznal Harry

Ve středu vévoda oznámil další kariérní krok, podruhé během 48 hodin: stal se jedním z patnácti členů komise proti dezinformacím neziskové organizace Aspen Institute.

„Zkušenosti dnešního digitálního světa nás zavalily lavinou dezinformací, které ovlivnily naši schopnost jako jedinců i jako společnosti myslet jasně a porozumět světu, v němž žijeme,“ uvedl k další profesi. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků