Hana Hegerová

Hana Hegerová Foto: Petr Hloušek, Právo

Zemřela slavná šansoniérka Hana Hegerová (✝89)

Zemřela legendární česká zpěvačka Hana Hegerová (✝89). Bylo jí 89 let. Zprávu Super.cz potvrdil vydavatel Tomáš Padevět.

Zpěvačka skonala v Nemocnici Na Homolce, kde byla hospitalizována po zlomenině, uvedl Blesk.

V posledních letech se Hegerová potýkala se zdravotními problémy a přestala se objevovat na veřejnosti.

Hegerová byla právem považována za královnu šansonu. Zpěvačka s nezapomenutelným hlasovým projevem má na svém kontě hity jako Čerešně, Zhasněte lampiony či Co mi dáš.

Hana Hegerová - Čerešně

Rodačka z Bratislavy vystupovala v 60. letech v pražských divadlech Rokoko a Semafor. V letech 1967 a 1968 hostovala v pařížské Olympii a často vystupovala také v NDR. V zahraničí byla Hegerová přezdívána Piaf z Prahy či jako Velká dáma šansonu. Díky vynikající interpretaci cizích i domácích šansonů totiž dosáhla velkých mezinárodních úspěchů. Pravidelně koncertovala i po roce 1989. Až roku 2011 ukončila aktivní hudební kariéru.

Hana Hegerová byla vdaná jednou, jejím mužem byl divadelní dramaturg Dalibor Heger (✝80). Manželství, ze kterého vzešel syn Matúš, vydrželo ale pouhé tři roky. V roce 2015 postihlo zpěvačku největší neštěstí, které může matku potkat – syn zemřel pouhé čtyři měsíce po svých šedesátinách. Dalším osudovým mužem jejího života byl režisér Ján Roháč (✝48). Ani tento vztah ale zpěvačce nevyšel. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků