Dean Goodwin-Evans aka Boo la Croux

Dean Goodwin-Evans aka Boo la Croux Foto: Super.cz/ Profimedia.cz

Britský farmář se pravidelně mění v drag queen: Touží stát se divou na plný úvazek

Drag queens jsou obvykle vidět na pódiích, Deana Goodwina-Evanse z Herefordshiru ale potkáte spíš ve stodole, na louce nebo v kurníku. Pětatřicetiletý Brit se stará o farmu, pravidelně se mění ve své umělecké alter ego Boo la Croux a jeho snem je stát se divou na plný úvazek. Jde mu naproti: čeká ho finále soutěže Miss Drag UK.

Než přišla krize, pracoval Dean v kadeřnickém salonu. Práce nechal i kvůli nemocné mamince, o kterou se stará.

Na farmě se nenudí, na starost má koně, poníky, drůbež, stáje, pozemky... „Je to dřina, ale s odměnou, zvířata vám vaši péči a lásku vrátí,“ říká. „Znám pár drag queens, které mají koně, ale nikdy jsem neslyšel o nějaké, která by měla farmu. Nejde to zrovna ruku v ruce,“ dodává.

Ve volném čase Dean šije kostýmy, vytváří si paruky a plně vystrojený jako Boo la Croux si dopřává vyjížďky na koni. „Miluji drag a jízdu na koni, tak je hezké tyto dvě mé vášně propojit.“

Takhle žhavé udílení hudebních cen nikdy nebylo: Mrkněte se, která vystoupení nedala divákům spát

Stylizovat se Dean začal před čtyřmi lety, poté co zhlédl americkou reality show RuPaul's Drag Race. Do Miss Drag UK se přihlásil v roce 2019, finále se mělo uskutečnit loni v březnu. Pandemie je ale odsunula na letošek. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků