Jan Kolomazník vzpomíná na svou ženu Evu Pilarovou stále častěji s úsměvem.

Jan Kolomazník vzpomíná na svou ženu Evu Pilarovou stále častěji s úsměvem. Michaela Feuereislová

Slzy a smích. Vdovec Jan Kolomazník prozradil, jak uctil roční výročí úmrtí své ženy Evy Pilarové (✝80)

V neděli 14. března to byl rok, co Eva Pillarová (✝80) odešla do hudebního nebe. Svým fanouškům první dáma českého jazzu velmi chybí, největší stesk samozřejmě pociťuje její manžel Jan Kolomazník. Rána po odchodu paní Evy se v něm pochopitelně ještě nezahojila.

Vdovec na svou milovanou ženu vzpomínal v den výročí přímo na hřbitově na Malvazinkách, kde je zpěvačka uložena k věčnému odpočinku. Na hřbitov, kde je pochovaný také Karel Gott, dorazil v doprovodu rodinné přítelkyně Zuzany Kardové, bývalé partnerky Daniela Nekonečného, a její dcery.

Vdovce po Pilarové čeká náročná operace. Opora zesnulé manželky mu chybí o to víc

„Bylo tam ten den poměrně hodně lidí,“ potěšil se během rozhovoru pro Super.cz Kolomazník, který pak odešel s přáteli vzpomínat do soukromí do bytu na Břevnově, kde se zpěvačkou žil desítky let.

„Udělali jsme si takové hezké odpoledne u nás doma, vzpomínali jsme na Evu, zapálili za ni svíčku a vzpomínali na to hezké,“ prozradil Kolomazník, který už se dokáže po odchodu milované osoby také smát.

Třicet let před svým odchodem dostala Pilarová šanci žít: Od rakoviny ji nezachránili lékaři, ale léčitelé, říká vdovec

„Smáli jsme se věcem, které máme v paměti zapsané jako vtipné historky. Protože Eva měla úžasný smysl pro humor. S ničím se moc nepárala, i když byla vskutku hodná ženská. Na Evičku myslím stále, denně, pořád. Několikrát týdně zajdu na hřbitov, uklidím vyhořelé svíčky, staré kytky. Je ale krásné, kolik lidí na ni myslí a chodí na hrob,“ řekl nám.

Jan s Evou stále konverzuje, i když ona už je na druhém břehu. „Stále mě to dojímá. Je to ještě přeci jen krátká doba. Ale když si s něčím nevím rady, nebo se chci s něčím pochlubit, říkám jí to,“ uzavřel Jan Kolomazník. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků