Fiona Apple

Fiona Apple Profimedia.cz

Získala dvě Grammy, ale raději zůstala doma: Bojím se, že bych do toho zase spadla, chci zůstat čistá, vzkázala zpěvačka

Zpěvačka a písničkářka Fiona Apple (43) letos získala dvě ceny Grammy. Talentovaná umělkyně si je však nepřišla vyzvednout osobně, a měla k tomu dobré důvody. V ústraní se drží kvůli drogám a alkoholu, kterým v minulosti holdovala víc, než by bylo zdrávo. Na hudební události roku by prý byla vystavena riziku, že do toho zase spadne.

„Není to na protest, i když mám s Grammy trochu problém. Nejdu ale jednoduše proto, že nechci být v národní televizi. Není to nic pro mě. Chci zůstat čistá a takhle bych nezůstala. Nepřipadá mi bezpečné být takhle na očích. Prostě to nechci udělat, takže tam nepůjdu,“ prozradila ve videu na své sociální síti.

Apple nominovali na tři ocenění, nejlepší rockový výkon, nejlepší rocková píseň za song Shameika a nejlepší alternativní album za desku Fetch The Bolt Cutters. Nominace za výkon a desku se jí podařilo proměnit.

Kožené sako na nahé hrudi a chlupaté boa: Zpěvák Harry Styles to na Grammy rozjel zostra

Zpěvačka od dětství trpěla depresemi, s nimiž se léčila. Ve 12 letech byla znásilněna, což vedlo k dalším psychickým potížím, jako jsou poruchy příjmu potravy, záchvaty úzkosti a nespavost. Příležitostně se také uchylovala k drogám a alkoholu.

S kokainem však sekla už v 90. letech po proflámovaném večeru v domě Quentina Tarantina. Tam zavítala se svým tehdejším partnerem, režisérem Thomasem Paulem Andersonem, a jejich nekonečné chvástání jí prý stačilo k tomu, aby drog nechala navždy. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků