Natálie Kočendová Super.cz

Na tu bolest nikdy nezapomenu: Před půl rokem přišla modelka Kočendová v 5. měsíci o dítě

Je to na den přesně půl roku, co přišla o miminko. Modelka Natálie Kočendová na to nikdy nezapomene. "Byla to velká bolest, dlouho mi trvalo, než jsem se z toho aspoň trochu dostala. Bolet to bude navždy, ale časem to možná otupí," řekla Super.cz

I proto se rozhodla zapojit do práce nadace, která se stará o rodiny s předčasně narozenými dětmi, zatím aspoň nafocením triček, jejichž prodej půjde na jejich podporu. "Chci pomáhat lidem, kteří si prošli něčím podobným," vysvětlila.

"Snažím se komunikovat i na sociálních sítích se ženami, které mají něco podobného za sebou. Je to složité, soucítím s nimi, ale úplně jim nepomůžu. Ale mně trochu pomohlo, popovídat si s někým, kdo si tím taky prošel. Ale každý se z toho musí dostat sám. Měla jsem sice vedle sebe rodinu, která mi pomáhala, ale žena musí chtít sama jít dál," míní. Pomoc psychoterapeuta odmítla.

V 5. měsíci přišla Alex Mynářová o dceru: Když jí lékaři další těhotenství doporučili hned po půl roce, byla v šoku

Paradoxně jí pomohlo i to, že mohla svoje předčasně narozené dítě vidět. "Dali mi tu možnost se s ním rozloučit a já za to byla vděčná. Pomohlo mi to v tu chvíli nějak uzavřít, co se stalo," svěřila Natálie. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků