Královna Alžběta II.

Královna Alžběta II. Foto: Profimedia/AFP PHOTO/BUCKINGHAM PALACE

Tuhle brož nosí už od roku 1947: Poprvé ji královna Alžběta II. měla na sobě při oznámení zásnub s princem Philipem

Královna Alžběta II. (96) má chotě prince Philipa (99) neustále blízko svého srdce. Šperk, kterým si připomíná jejich zásnuby, jí byl ozdobou při mnoha příležitostech, speciálně pak v posledních dnech.

Šestilistou brož s diamanty si připevnila na blůzu i při nedávném video hovoru s představiteli britské národní zdravotní služby (NHS).

Brož dostala k 21. narozeninám a hrdě ji vystavila na odiv, když o několik týdnů později s Philipem oznámili zasnoubení. Od té doby ji měla při nespočtu příležitostí, včetně závodů v Epsomu v roce 2013 nebo v Ascotu v roce 2019.

Královna proslula svou vybíravostí, co se šperků týče. Většinou jimi chce vyjádřit nějaké stanovisko. Věří se, že v těchto dnech připnula brož, aby vyjádřila tichou podporu manželovi, který je již čtrnáctým dnem hospitalizován.

73 let manželé: Královna Alžběta II. a princ Philip oslavili výročí a podělili se o dojemný společný snímek

Jeho stav je podle britských médií stabilní a na léčbu reaguje dobře. V úterý byl převezen do Nemocnice sv. Bartoloměje na kardiologii, kde by se měl léčit s blíže nespecifikovanou infekcí a srdečním onemocněním. Jde o vévodův doposud nejdelší pobyt v nemocnici vůbec. A podle všeho jej lékaři jen tak domu nepropustí. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků