Lucie Zedníčková Super.cz

Lucie Zedníčková s partnerem si kvůli pandemii našli novou práci: Ona na dispečinku, on jezdí jako řidič

Naposledy Lucie Zedníčková (54) natáčela malou roličku ve filmu Když prší slzy. Od té doby o hereckou práci nezavadila. A z něčeho se složenky, mj. za dům, kam se před dvěma lety přestěhovala, platit musí. S partnerem Miroslavem Ollém tak rozjeli společný byznys. Povídali jsme si i o tom, jak ji zasáhly nové restrikce.

Pokud jde o bydlení, hereččin dům stojí na hranici dvou okresů. "My jsme Praha Západ a pár set metrů od nás už okres Kladno, kam jsem jezdila nakupovat. Teď budu muset jezdit na nákupy dál, protože potraviny v naší vesnici moc výběr nemají," řekla Super.cz první den nových restrikcí, kdy v nich ještě všichni měli zmatek a Lucka si myslela, že jejich vesnice spadá i pod Prahu.

Lucii chybí nejen práce, ale i setkávání s lidmi. Doma ale naštěstí ponorku s partnerem Mírou nemají. "Rozjeli jsme podnikání v autodopravě. Míra je celý týden na cestách a já mám doma home office a posílám ho, máme stažený program na autodopravu. Začalo mě to docela bavit. Navíc mám obrovskou výhodu, že můžu být doma a nemusím chodit někam do práce," přiznala, že už si museli najít práci mimo kulturu, aby měli z čeho žít.

Mně končí Ordinace, točit bude už jen dcera. Není mi do smíchu, doba je šílená, říká Lucie Zedníčková

"Takhle to má spousta lidí. Míra už to před lety dělal, jen to dal k ledu, protože začal jezdit divadla. V téhle době to oprášil a začali jsme pracovat v tomhle oboru, protože nic jiného nám nezbývá. Pro mě je i příjemné, že má pocit, že za ten den něco udělám a jenom si nevymýšlím činnost pro činnost. Zase budu pěstovat rajčata a okurky, ale to jenom člověk něco hledá, aby se neunudil k smrti. Je to hodně těžké," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků