Libuše Švormová Video: FTV Prima

Česká Angelika vtrhla jako uragán do Slunečné. Takhle zpražila svou seriálovou snachu Terezu Brodskou

Hlas Angeliky, herečka Libuše Švormová, opět vtrhla jako velká voda do seriálu Slunečná. Seriálová tchyně Terezy Brodské (54), jejíž postava Jany zjistila, že má její manžel (David Prachař) dítě s její kamarádkou, není rozhodně žádná křehká květinka.

Svou snachu si umí pěkně srovnat a o rozvodu nechce ani slyšet. „Nečekejte, že řeknu, že záporné role se hrají lépe než kladné. To není pravda, role se hrají podle toho, jak jsou napsané. Buď jsou napsané bezvadně, nebo špatně. Valentýna je jednoznačně velmi rázná, až někdy přiobhroublá,“ vysvětluje její představitelka Libuše Švormová.

Tereza Brodská dala facku Daně Batulkové.

FTV Prima

„Uvědomila jsem si, že má zvláštní kladné vlastnosti. Může to vypadat jako chamtivost, protože ona hodně skupuje pozemky, ale pokud je někdo kupuje, protože na nich chce pracovat a hospodařit, je to mnohem lepší, než když je zastaví skladišti. Hospodaření a pracovitost mi přijdou jako dobré vlastnosti,“ usmívá se herečka, která většinu času na place tráví s Terezou Brodskou coby svou snachou Janou.

„Terezku znám samozřejmě díky jejím rodičům. S její maminkou Janou jsem toho hodně
natočila, a i s Terezou je bezvadné natáčení. Je kamarádská, milá. Když jsme začaly točit, dokonce mě uvítala kytičkou, což od kolegyň nebývá úplně zvykem,“ prozrazuje seriálová Valentýna, která když spustí, tak je to doslova palba.

Kvůli roli musela nabrat 10 kilo a postupně je shazuje: Tereza Brodská prozradila recept na hubnutí

„Ano, mám tam hodně hlasitých replik, tak bych to řekla, a samozřejmě, že si ten text malinko přizpůsobíme, jak je třeba. To dělají všichni herci a myslím si, že to nevadí, že pokud to není nějaký Shakespeare, tak si tam člověk může dát něco svého. Na svolení se ptáme i pana režiséra, který nám kývne, že to je v pořádku. A na Slunečné je to většinou pohoda,“ uzavřela s úsměvem. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků