Helena Vondráčková na pohřbu otce Jiřího.

Helena Vondráčková na pohřbu otce Jiřího. Foto: hermina.cz

Helena Vondráčková pohřbila otce. Nad rakví nedokázala zakrývat své slzy smutku

Zpěvačka Helena Vondráčková (74) pohřbila dnes ve 13 hodin v nové obřadní síni na Olšanských hřbitovech svého milovaného otce Jiřího Vondráčka (†90). Dorazila bez svého manžela . Zřejmě kvůli klidu při rozloučení. Je dobře známo, že její bratr Jiří se s Martinem Michalem příliš nemusejí.

Rozloučit se s Jiřím Vondráčkem dorazila na třicet lidí z řad rodiny a přátel. Chyběla jen jeho vnučka Lucie Vondráčková, která v den dědečkovy smrti porodila v kanadském Montrealu syna Matyáše a pochopitelně v šestinedělí zůstala v Kanadě. Svému dědečkovi poslala za sebe, svého muže Tomáše Plekance a malého Matyáška věnec.

Jiří Vondráček ml. přišel s manželkou Hanou a synem Davidem. Helena dorazila s kyticí růží a slzy schovávala za černé sluneční brýle. Doprovodila ji sestra Zdena. I když měla Helena neshody s otcem kvůli manželovi, nadevše ho milovala a jeho smrt je pro ni stejně jako celou rodinu ohromnou ztrátou.

V obřadní síňi spolu Jiří s Helenou krátce promluvili. Bez zbytečných emocí. Oba prožívají stejnou bolest. Na usmíření to ale nevypadalo. V první řadě si sedli daleko od sebe. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků