Petr Jákl zdraví z bazénu v Portoriku

Petr Jákl zdraví z bazénu v Portoriku Foto: archiv P. Jákla

Služebka s De Nirem a Malkovichem: Petr Jákl provokuje fotkami z bazénu i moře v Portoriku

Ne, on nejel na dovolenou, ale na natáčení. Nicméně i tak Petr Jákl provokuje snímky od bazénu nebo z pláže. Režisér a producent odletěl na natáčení nového filmu s hollywoodskými hvězdami Robertem De Nirem a Johnem Malkovichem.

Po natočení snímku Jan Žižka se totiž Petr Jákl začal orientovat více na zahraniční filmový trh. Po svých producentských počinech Nejvyšší pocta s Edem Harrisem a Samuelem L. Jacksonem, Best Sellers s Michaelem Cainem nebo Axis Sally s Alem Pacinem právě natáčí film Wash Me in the River se zmíněnými herci.

„Na týden jsme museli kvůli covidu zastavit natáčení už v přípravném období, na další týden bohužel i během natáčení. Dotklo se to i Roberta De Nira, který musel jet domů, a jeden den se s ním bude ještě dotáčet. Jinak probíhalo všechno skvěle,“ řekl producent Petr Jákl, který odjel začátkem tohoto roku na natáčení do USA. Film vzniká na lokacích v Portoriku, Georgii a v Los Angeles.

Za film o Janu Žižkovi utratí půl miliardy: Petr Jákl představil hvězdné herce, kteří jsou k nezaplacení

„John Malkovich dorazil na poslední týden natáčení v Portoriku. Byl úžasný, jako vždycky. Moc jsme si rozuměli a mluvili hodně o Praze, kde byl mnohokrát. Vzpomínal, jak u nás točil reklamu na Plzeň, plno francouzských filmů, nebo jak chodil v zimě pod Karlovým mostem během natáčení bez neoprenu ve vodě,“ svěřil se producent, který kromě zahraničních filmů dokončuje zatím svůj největší český počin Jan Žižka. Ten by měl být do českých kin uveden letos.

„Bohužel zatím nevíme, stejně jako zbytek téhle země, jaký vývoj tahle situace bude mít, co ještě pandemie přinese a kdy se otevřou kina. Máme tak alespoň prostor udělat z filmu Jan Žižka to nejlepší, co jde," dodal.

Nejvyšší pocta
Válečné drama Nejvyšší pocta bylo posledním filmem herců Petera Fondy a Christophera Plummera. „Držitel Oscara Christopher Plummer zemřel před dvěma týdny. V Nejvyšší poctě byl naprosto úžasný, a tak jsme k jeho poctě sestříhali ukázky z jeho scén,“ řekl Jákl.
https://deadline.com/video/christopher-plummer-final-performance-the-last-full-measure/

Best Sellers
Spolupráce Petra Jákla s Michaelem Cainem na komediálním dramatu Best Sellers vznikla na základě hercovy účasti na filmu Jan Žižka. Snímek byl letos vybrán do nesoutěžní sekce Berlinale Special Gala, kde jsou uváděny pečlivě vybrané filmy výrazných režisérských osobností. Mezinárodní premiéru tam loni měl například i český film režisérky Agnieszky Holland Šarlatán. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků