Petra Černocká Super.cz

Ve vysokých mrazech a zimě chybí Petře Černocké pohyb: Jsem jako rozpadlá stará bačkora, tvrdí

Už to bude rok, co je Petra Černocká (72) bez svého publika. Herečka a zpěvačka se snaží udržovat ve stále dobré náladě, i když to vždycky úplně dobře nejde. Především v zimě, kdy nemůže a pravidelné procházky a trávit dny venku, je ráda za každou změnu programu.

Plná energie tak byla při natáčení online pořadu Jsme s vámi, na kterém jsme ji potkali. „Byla jsem zvyklá se v divadle Studio DVA normálně pohybovat po jevišti a zpívat před diváky, kteří tady teď nejsou,“ řekla Super.cz Černocká. „Mám pocit, že jsem naposledy zpívala loni v březnu tady v divadle a pak jsem občas zpívala s Bokomarou, jinak mám svého vlastního kytaristu. Když se rozšoupnu, tak můžu i s kapelou, to jsme měli asi tři vystoupení, což mě docela překvapilo. Ale jinak skoro rok nezpívám,“ prohlásila nestárnoucí Saxana.

Petra Černocká prožívá nouzový stav hůř než poprvé: Bojí se o život sebe i svých blízkých

Během roku, kdy nemůže naplno vykonávat svou práci, si musela najít jinou zábavou, kterou tráví své dny. „Cítím občanskou povinnost zůstávat stále ve formě a dělat na lidi dojem, že není tak zle,“ prohlásila herečka s tím, že ne vždy to jde snadno. „Ráno sedím a říkám si, co budu dělat po snídani, a přemýšlím, jestli si mám jít zase lehnout. Mám takové dekadentní nápady. Naštěstí mám nového malého psa a ten mi to zatrhne, chce ven, nažrat, ale jinak je to stále stejné. Já strašně potřebuji vidět člověka,“ svěřila se nám Černocká, která se našla v malování.

„Začala jsem malovat. Tím se občas bavím, buď obrazy, nebo na kameny, to mám nejraději, protože u toho můžu popíjet kafíčko a maluji si na kámen, to mě teď baví nejvíc,“ řekla Petra, která se během jarního lockdownu udržovala ve formě dlouhými procházkami. Ty jí teď chybí.

Nevyspalá, ale šťastná: Petra Černocká se pochlubila novým přírůstkem do rodiny

„V jarní vlně mě bavilo chodit na procházky i na hodinu ostrou chůzí, teď už jsem jako rozpadlá stará bačkora, která když se má ohnout, tak div, že se u toho nezlomí. Ta kondice jde do háje, já byla zvyklá dvakrát týdně cvičit, čekám, až se trochu oteplí, přece v tom mrazu tam nebudu běhat,“ dodala Petra Černocká, která už se těší na jaro. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků