Simona Postlerová a Hana Maciuchová

Simona Postlerová a Hana Maciuchová Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová

Simona Postlerová svolává herce na rozloučení s Hanou Maciuchovou (✝75): Pro zesnulou herečku plánuje zádušní mši

Pojilo je mnohaleté přátelství a práce na divadelních prknech. Nečekaný odchod Hany Maciuchové (✝75) zasáhl na konci ledna i její kolegyni Simonu Postlerovou. Herečka cítila potřebu se se svou dlouholetou přítelkyní rozloučit a rozhodla se za ni zorganizovat zádušní mši.

„Hodně jsme se znaly a chtěla jsem se rozloučit. Proběhne mše svatá, která bude vedena za Haničku,“ svěřila se Super.cz herečka s tím, že obřad plánuje v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze. Ten je jen několik metrů od Divadla na Vinohradech, kde Maciuchová hrála 50 let.

„Rozloučíme se s ní jen kousek od divadla, kde působila. S vedením divadla chceme oslovit další kolegy z pražských divadel, kdo bude chtít, může na zádušní mši přijít a rozloučit se,“ svěřila Postlerová. „Hanička bude mít v kostele fotografii a pokud někdo bude chtít, může se zastavit a přinést jí třeba kytičku,“ svěřila se herečka.

Simona Postlerová o posledním telefonátu s Hanou Maciuchovou: Byla pozitivní a statečná, řekla

Zádušní mši plánuje s knězem Jakubem Berkou, kterého zná. Mše se koná v úterý 16. února od 16:30 hodin. „Budu ráda, když přijdou i kolegové a s Haničkou se rozloučíme,“ dodala Postlerová. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků