Eva Ekvall

Eva Ekvall Profimedia.cz

Nádherná Miss Venezuela 2000 Eva Ekvall podlehla ve 28 letech rakovině prsu

Bývalá královna krásy Venezuely za rok 2000 Eva Ekvall po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou prsu prohrála. Maminka roční holčičky zemřela v osmadvaceti letech v sobotu v texaské nemocnici po téměř dvou letech, co u ní lékaři diagnostikovali zhoubný nádor. Ekvall se stala slavnou již jako náctiletá, když se po vítězství v soutěži krásy stala moderátorkou zpravodajství, spisovatelkou a aktivně se zapojovala i do charitativní činnosti.

Atraktivní a dobrosrdečná Eva se narodila otci Američanovi a matce z Jamaiky a pracovala v obchodě s módou v Caracasu, než si jí všiml agent z modelingové agentury a nabídl jí, ať se přijde ukázat. Samotná Ekvall však z toho byla překvapená. „Pro mě to bylo absurdní. Myslela jsem, že mám nadváhu a že bych se prostě modelkou stát nemohla. Ale jednoho dne jsem našla odvahu, nasedla do taxi a odjela do modelingové agentury. Hned, jak mě uviděli, řekli, že mají před sebou příští Miss Venezuela,“ nechala se slyšet před časem bývalá Miss pro deník Guardian.

Jak v agentuře pravili, tak se také stalo a Eva zvítězila v soutěži krásy už ve svých sedmnácti letech. Následující rok se na Miss Universe konaném v Puerto Rico umístila jako třetí.

Eva vystudovala žurnalistiku a kromě modelingu a herectví působila také jako moderátorka zpráv na televizi Venevision. Osudnou chybou se jí stalo podcenění bulky v prsu, kterou nejdříve přisoudila změnám v jejím těle následkem těhotenství. Že se skutečně jedná o rakovinu zjistila po vyšetření až v únoru 2010. Následně během osmi měsíců podstoupila léčbu včetně chemoterapií, ozařování a mastektomie.

„Byla jsem naštvaná, protože jsem to mohla vědět. Má teta měla rakovinu prsu dvakrát a moje babička na ni zemřela. A já to prostě nechala být,“ litovala později Ekvall. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků