Eva Ekvall

Eva Ekvall Profimedia.cz

Nádherná Miss Venezuela 2000 Eva Ekvall podlehla ve 28 letech rakovině prsu

20. prosince 2011 10:51

Bývalá královna krásy Venezuely za rok 2000 Eva Ekvall po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou prsu prohrála. Maminka roční holčičky zemřela v osmadvaceti letech v sobotu v texaské nemocnici po téměř dvou letech, co u ní lékaři diagnostikovali zhoubný nádor. Ekvall se stala slavnou již jako náctiletá, když se po vítězství v soutěži krásy stala moderátorkou zpravodajství, spisovatelkou a aktivně se zapojovala i do charitativní činnosti.

Atraktivní a dobrosrdečná Eva se narodila otci Američanovi a matce z Jamaiky a pracovala v obchodě s módou v Caracasu, než si jí všiml agent z modelingové agentury a nabídl jí, ať se přijde ukázat. Samotná Ekvall však z toho byla překvapená. „Pro mě to bylo absurdní. Myslela jsem, že mám nadváhu a že bych se prostě modelkou stát nemohla. Ale jednoho dne jsem našla odvahu, nasedla do taxi a odjela do modelingové agentury. Hned, jak mě uviděli, řekli, že mají před sebou příští Miss Venezuela,“ nechala se slyšet před časem bývalá Miss pro deník Guardian.

Jak v agentuře pravili, tak se také stalo a Eva zvítězila v soutěži krásy už ve svých sedmnácti letech. Následující rok se na Miss Universe konaném v Puerto Rico umístila jako třetí.

Eva vystudovala žurnalistiku a kromě modelingu a herectví působila také jako moderátorka zpráv na televizi Venevision. Osudnou chybou se jí stalo podcenění bulky v prsu, kterou nejdříve přisoudila změnám v jejím těle následkem těhotenství. Že se skutečně jedná o rakovinu zjistila po vyšetření až v únoru 2010. Následně během osmi měsíců podstoupila léčbu včetně chemoterapií, ozařování a mastektomie.

„Byla jsem naštvaná, protože jsem to mohla vědět. Má teta měla rakovinu prsu dvakrát a moje babička na ni zemřela. A já to prostě nechala být,“ litovala později Ekvall. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz