Nešťastně navržená poštovní známka Kate Middletonové a prince Williama.

Nešťastně navržená poštovní známka Kate Middletonové a prince Williama. Foto: Daily Mail

Pošta na známce omylem oddělila Williama od Kate

Britský princ William a Kate Middletonová ještě nejsou svoji a už by je někteří chtěli rozdělit. Novozélandská pošta k příležitosti jejich nadcházející svatby vydala známku s jejich portrétem, navrhla ji ovšem tak nešikovně, že dvojici je možné od sebe odtrhnout, informoval britský Daily Mail.

Na známce o hodnotě 5,80 novozélandského dolaru (asi 76 korun) jsou vyobrazeni usmívající se William a Kate, vroubkování ale vede přímo uprostřed, a známku tak lze rozdělit na dvě poloviny: levou s Kate, která je lacinější (2,40 dolaru) a pravou s Williamem (3,40 dolaru).

Hugh Jefferies, šéfredaktor filatelistického časopisu Gibbons Stamp Monthly, označil vzniklou situaci za „trapas“. „Kdokoli to navrhl, budou po něm házet vejci,“ řekl listu The Daily Telegraph.

„Jsem si jist, že tím nechtěl říci, že dvojici bude možné snadno rozdělit. Jde jen o velmi podivný návrh,“ dodal s tím, že cenina se nyní stane žádaným sběratelským artiklem.

Jak doplnil, není to poprvé, co k podobnému nedopatření došlo. Když se princ Charles ženil s Dianou, australská pošta vydala známku, na které se manželé dívali každý jinam. 

Super.cz


Časová osa článků