Salma Hayek

Salma Hayek Profimedia.cz

Tvrdili jí, že si v Hollywoodu neškrtne: Nenechala se odradit, získala uznání a dotáhla to až k nominaci na Oscara

Salma Hayek (56) proslula jako herečka už v 80. letech v rodném Mexiku, když ovšem později přesídlila do Kalifornie, aby dobyla Hollywood, neměla to vůbec lehké.

„Ze všeho nejdřív mi říkali, že nemám v Hollywoodu šanci. V té době bylo pro Mexičanku nemožné dostat hlavní roli,“ nechala se slyšet během rozhovoru v rámci proma nového snímku Bliss.

„Pak mi říkali, že si po třicítce ani neškrtnu, protože v té době herečky toho věku už nepůsobily,“ doplnila s tím, že si rychle uvědomila, že šlo jenom o předsudky.

„Nebyla to pravda,“ dodala Salma, pro kterou jsou dnes hlavní role spíš normální než výjimečné.

Nelze nepřipomenout její fantastický výkon v dramatu Frida, který jí zajistil v roce 2003 nominaci na Oscara, nebo opěvovanou roli ve filmu Večeře s Beatriz (2018).

Salma Hayek mamince děkovala za skvělé geny. Není divu, mrkněte na tuhle fotku

„Jsem na to velmi pyšná. Mám vždycky chuť to vykřičet do celého světa, protože mi tvrdili, že je něco takového nemožné a já tomu skoro věřila. Ale musela jsem bojovat. A bojovala jsem tvrdě. A chci, aby si to i ostatní ženy uvědomily,“ uvedla ke svým úspěchům.

Hayek poprvé zaujala americké diváky díky malé roli tanečnice v Od soumraku do úsvitu (1996). Následovaly snímky Jen blázni spěchají (1997), Rozchod (1997) nebo Klub 54 (1998). Zlom v kariéře přišel ale až o čtyři roky později, právě s filmem Frida. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků