Olga Menzelová Super.cz

Tři roky, kdy manžel Jiří Menzel (✝82) umíral, se o sebe nestarala: Olga Menzelová prozradila, co jí poradil psychiatr

Během let, kdy se starala o těžce nemocného manžela Jiřího Menzela (✝82), zapomněla myslet na sebe a zestárla víc, než si dokázala připustit. Že by měla myslet víc na sebe, doporučil Olze Menzelové (43) i psychiatr. Tak to teď dohání.

"Poslední tři roky jsem neměla čas na nic a na sebe už vůbec ne," svěřila Super.cz. "Kdybych to mohla celé zopakovat, tak to udělám znova, protože to byla výjimečná zkušenost a přes všechno to těžké a složité jsem ráda, že to tak bylo a všichni jsme to v tom týmu zvládli. Ale je jasné, že Jirka měl prioritu," míní.

Menzelová osobně připravila tělo manžela na poslední cestu. Nechtěla, aby se ho dotýkal někdo jiný

"Je pravda, že se mě jednou psychiatr Radkin Honzák, u kterého jsem se byla poradit právě kvůli Jirkovi a mozku, zeptal, co dělám sama pro sebe. Byla jsme tím zaskočená a on mi řekl, že je strašně důležité, abyste, když se staráte o někoho nemocného, myslel i sám na sebe. Doporučil mi, abych si vedla deník a zapisovala si, že každý den tři věci pro sebe udělám. Deník si nevedu, ale myslím na to, a ty tři věci, i když jsou to třeba jen maličkosti, se dělat snažím," prozradila.

Začala dokonce navštěvovat zkrášlovací kliniku. "Slyšela jsem, že navštěvovat plastického chirurga je něco jako chodit k zubaři," podivuje se. Zatím to ale nepřehání a ani přehánět nechce. "Neznamená to, že do sebe nechám hned řezat. Jde spíš o soustavnou péči, zvlášť proto, že moje pokožka je problematická, jsem ekzematik. Je jasné, že stárnutí nezpomalíme, ani já ho v zásadě nechci zpomalit a nemám chuť vypadat jako nafouknutý míč," upřesnila.

Plastiky a silná retuš: Cher (72) vypadá na nových fotkách mladší než dvacetileté modelky

"Myslím, že každá žena se cítí dobře, když v rámci možností dobře vypadá. To ale neznamená, že nechci mít žádné vrásky. Měla jsem mockrát příležitost být s Jirkou na večeři se slavnými hollywoodskými celebritami a tam člověk může velmi dobře vidět, jak nechce dopadnout. Nerada bych se takhle změnila," nechce stát umělou kráskou Olga a v našem videu popsala, jaké zákroky zatím podstupuje. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků