František Janeček se přátelil s Ladislavem Štaidlem 50 let.

František Janeček se přátelil s Ladislavem Štaidlem 50 let. Michaela Feuereislová

František Janeček o posledním hovoru s Ladislavem Štaidlem (✝75): Řekl mi, že si jde jen na chvíli lehnout

Byl asi posledním, kdo s Ladislavem Štaidlem (✝75) telefonoval pár hodin předtím, než ho převezli do nemocnice, kde v noci ze soboty na neděli podlehl komplikacím při léčbě covidu-19.

"Slyšel jsem, že špatně dýchá, a rozloučil se slovy, že si jde jen na chvíli lehnout," svěřil producent František Janeček. (78) Ten byl i jedním z mála, s kým se zesnulý skladatel ještě před Vánoci setkal. "Náš společný kamarád Borek Severa nás oba pozval 21. prosince na večeři," řekl Super.cz.

Osudové ženy a přátelé Ladislava Štaidla (✝75). Iveta Bartošová (✝48), Jitka Zelenková a mnoho dalších...

Skon blízkého kamaráda na Janečka těžce dolehl. Vzpamatovával se dva dny, než byl schopen komunikovat se světem. "Vždyť jsme se znali pomalu padesát let. Sice jsme byli v branži konkurenti, ale čestní. Nikdy jsme si nedělali podrazy, neházeli si klacky po nohy, tak jako to funguje teď. Láďa byl noblesní džentlmen, stará škola a slušný chlap," zavzpomínal producent.

Úmrtí kamaráda ho zdrtilo: Petr Janda znal Ladislava Štaidla (✝75) od dětství. Takhle na něj vzpomíná

Ve styku zůstali, i když už se Štaidl ze světa šoubyznysu vytratil. "Měli jsme si pořád co povídat i po telefonu. Měli jsme spoustu stejných zájmů, byl velmi inteligentní a vzdělaný. Hovořili jsme o hudbě, malířství a samozřejmě i o ženách, takové ty chlapské řeči. A přestali jsme, až když jeden z nás dostal hlad, anebo na něj někdo zazvonil," svěřil Janeček.

Přátelé a kolegové těžko hledají slova k odchodu hudebního bosse Štaidla (†75): Slzy v očích a bolest v srdci

Do poslední chvíle prý doufal, že Ladislav Štaidl nemoc přemůže. "Překonal toho už tolik, že jsem věřil, že se z toho dostane. Doteď nechápu, jak se vůbec mohl nakazit. Byl velmi opatrný, skoro nikam nechodil, chránil se, byl skoro až hypochondr. Po Karlu Gottovi odešel další velikán," uzavřel smutně. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků