Jiří Štaidl, Karel Gott a Ladislav Štaidl

Jiří Štaidl, Karel Gott a Ladislav Štaidl Profimedia.cz

Tahle trojice tvořila slavné hudební těleso: Ladislav Štaidl (✝75) s bratrem Jiřím (✝30) a Karlem Gottem (✝80) na archivní fotce

Ladislav Štaidl (✝75), který zemřel o víkendu, kdy bohužel podlehl následkům koronaviru, patřil v minulosti k velkým parťákům Karla Gotta (✝80). Ještě s bratrem Jiřím Štaidlem (✝30) tvořili nerozlučnou trojici, která si rozuměla nejen po hudební stránce. Pojilo je také velké přátelství.

Jiří Štaidl psal hity pro Karla Gotta, se kterým se roku 1962 seznámil v Divadle Semafor, kde hrál se svým o dva roky mladším bratrem Ladislavem. Nedlouho nato bratři Štaidlové a Karel Gott založili hudební seskupení Apollo.

Přátelé a kolegové těžko hledají slova k odchodu hudebního bosse Štaidla (†75): Slzy v očích a bolest v srdci

Společně vyrazili i na půlroční angažmá do Las Vegas (1967). Jiří Štaidl byl velmi talentovaný, ale jeho slibně rozjetou hudební kariéru utnula tragická autonehoda.

Jeho bratr Ladislav Štaidl nadále spolupracoval s Karlem Gottem, vedl Orchestr Ladislava Štaidla, který Karla Gotta doprovázel. Pro mnohonásobného Slavíka složil bezpočet hitů jako například Kávu si osladím, Dám dělovou ránu či Odnauč se říkat ne. Teď už si společně s Gottem i bratrem Jiřím notují v hudebním nebi. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků