Craig Charles dnes působí především jako známý DJ.

Craig Charles dnes působí především jako známý DJ. Profimedia.cz

Poznali byste ho? Takhle teď vypadá David Lister z kultovního Červeného trpaslíka

Legendární sci-fi seriál Červený trpaslík se natáčí od roku 1988 a má za sebou dvanáct řad. Loni vznikl speciální celovečerní díl, který ocenili všichni fanoušci příběhu těžařské kosmické lodi Červený trpaslík. Seriál se odehrává v daleké budoucnosti a jednu z hlavních rolí v něm ztvárňuje herec Craig Charles (56).

Ten v něm hraje technika Davida Listera, který jako jediný přežil výbuch na lodi, kde je po 3 miliónech let probuzen palubním počítačem Hollym. Společnost mu ve formě hologramu dělají další členové posádky.

Podívejte se, jak teď vypadá půvabná německá sekretářka Helga (66) z kultovního sitcomu Haló, Haló

Craiga Charlese role Listera celkem pochopitelně proslavila nejvíc. Ve skutečnosti to není studovaný herec, ale působil především jako rozhlasový moderátor a konferenciér. Dnes je z něj mimo jiné velmi úspěšný DJ.

Červený trpaslík mu přinesl miliónové výdělky, ale přesto měl problémy splácet obrovské hypotéky. Z finančních problémů se mu podařilo dostat, a to i díky úspěšné práci DJe. Ač si zahrál ještě v několika televizních seriálech a podílel se například na soutěži Takeshi´s Castle (jako vypravěč), většina diváků si ho stejně pamatuje jako nezapomenutelného Davida Listera, který ho bude provázet asi celý život.

Pro fandy seriálu Ženatý se závazky: Všimli jste si, jaké velké hvězdy se v něm v průběhu let objevily? Tady jsou!

Craig Charles je podruhé ženatý. S manželkou Jackie (vzal si ji v roce 1997) má dcery Ann-Jo a Nellie, z prvního manželství s herečkou Cathy Tyson pak syna Jacka. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků