Marta Kubišová

Marta Kubišová Michaela Feuereislová

Marta Kubišová vakcínu proti covidu neodmítne: Je to moje jediná naděje na svobodu

Od kategorie osmdesát plus Martu Kubišovou (79) dělí ještě dva roky, a tak zatím musí na očkování proti nemoci covid-19 čekat. Až na ni dojde, vakcinaci neodmítne. „Určitě bych do toho šla. Byla by to pro mě notná dávka svobody,“ řekla Super.cz Kubišová.

Pravdou je, že národem milovaná umělkyně neměla ještě před několika týdny jasný názor na očkování a pochybovala. V minulosti prodělala několik zdravotních komplikací, a i nyní navštěvuje často lékaře.

K rozhodnutí ji ale přesvědčil primář kardiologie Nemocnice Na Homolce Petr Neužil, v jehož péči je paní Marta po prodělaném infarktu.

„Bála jsem se toho, ale pan profesor mě ubezpečil, že je to jediná cesta ke svobodě,“ říká Kubišová a jedním dechem dodává: „Pan profesor měl o mě strach, abych se nenakazila, ale já jsem ho uklidnila, že vážně nikam mezi lidi nechodím a riziko nákazy je malé.“

Pandemie ovlivnila i Martu Kubišovou: Zpěvačka popsala, jak teď žije

Jak Super.cz nedávno svěřila, zdržuje se Kubišová převážně doma a vychází jen v nejnutnějších případech, jako jsou lékařská ošetření. Pravidelně se vídá jen s dcerou Kateřinou. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků