Martin Pouva

Martin Pouva Profimedia.cz

Čekali byste, že sportovní moderátor bude mít akční koníčky? Pouva je tedy výjimka potvrzující pravidlo

Moderátor Martin Pouva (57) má za sebou poměrně náročné období. Bez pozornosti médií se po mnoha letech rozešel s partnerkou Petrou. Následně se u něho objevily psychické problémy, kvůli kterým dokonce na čas zmizel z televizní obrazovky.

Známý moderátor Sportovních novin a Televizních novin si potřeboval odpočinout, utřídit si myšlenky a načerpat síly. Duševní hygienu dodržuje i nyní a skvěle mu k tomu slouží četba. „Neplánuji žádnou dovolenou. V těchto podmínkách to nejde. Já jsem spokojený sám se sebou. Když nejsem v práci, tak hodně čtu. Přečetl jsem stohy knih,“ řekl Super.cz moderátor.

Rozchod tutlal víc než rok. Dámy, máte u elegána z Televizních novin šanci?

V současné době dokonce začíná mít knížek nedostatek. „Knihovny jsou zavřené, a tak jsem doma přečetl veškerou zásobu knih. Přátelé mi přivezli celou bednu nových knížek, a tak čtu nonstop,“ svěřil se Pouva.

A jaký žánr je mu blízký? „Nejoblíbenější jsou pro mě klasické americké detektivky, ale teď mě baví i ty české. Je to možná trošku úpadkový žánr, ale aspoň se odreaguji,“ řekl moderátor a jedním dechem dodává: „Čtu občas i politické knihy. Získávám jiný rozhled.“

Moderátor Televizních novin promluvil o psychických problémech, kvůli kterým se přestal objevovat na obrazovce

Od moderátora Sportovních novin bychom mohli čekat akčnější koníčky. Sport ale Martina Pouvu obklopuje v práci, kde střídá zpravodajství se sportovními zprávami. „Nejsem úplně klasický zaměstnanec. S Petrem Suchoněm jsme částečně v redakci sportu jako vedoucí vydání. Ve zbytku času jsme moderátoři Sportovních a Televizních novin. Na jednu stranu je to náročnější a na druhou stranu se vše mění. Chtěli jsme zůstat jednou nohou ve sportu, ze kterého jsme vyšli,“ dodal závěrem. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků