Jana Bernášková napsala knihu, o které nikdo nevěděl, ale přesto se náklad vyprodal. Super.cz

Hvězda Ulice a Vyprávěj dostala nečekaný dárek ke čtyřicátinám: Její knihy, která neměla ani křest, se prodalo 10 tisíc výtisků

O tom, že píše knihu, nám herečka Jana Bernášková (40) vyprávěla už loni v létě. Ke slavnostnímu křtu ani žádné propagaci nedošlo, tak jsme si mohli myslet, že ještě pořád nevyšla. Opak je ale pravdou. Proti hvězdě seriálů Ulice či Vyprávěj se ale spikly okolnosti, takže o ní nemohla dát vědět.

"Moje knížka Jak přežít svého muže vyšla 21. října a hned den poté se zavřely všechny obchody včetně knihkupectví. Plakala jsem, byla jsem vyřízená a myslela si, že si celý ten náklad budu muset koupit sama. Otevřelo se jenom na čtrnáct dní před Vánoci," řekla Super.cz.

Seriál, kde hraje hlavní roli, neodvysílali: Herečka Jana Bernášková ale stihla napsat ženský román nejen o svém životě

Přesto se ale kniha téměř vyprodala. "Mám pocit, že se stal malý zázrak. Ženy si to mezi sebou rozšuškaly, i když o té knížce nemohl nikdo pořádně vědět. K dnešnímu dni je náklad deset tisíc výtisků pryč a museli jsme udělat dotisk. Tím bych chtěla poděkovat všem nakupujícím, že podpořili knihkupectví i mě. Díky tomu se strašně rychle natočila i audiokniha, kterou jsem sama namluvila," dostala herečka a nyní i spisovatelka od čtenářek vlastně předčasný dárek ke svým únorovým čtyřicátinám.

A o čem vlastně knížka je? "Je to ženská knížka, taková oddechovka, nechybí tam ani milostné scény, to mají čtenářky rády. A celkově bych řekla, že je to o posunu od nezralosti ke zralosti. Ujišťuji vás, že nejde o žádnou ezoteriku ani osobnostní růst. Normální ženský román, kde se zasmějete, zapláčete si a možná se i trochu vzrušíte," usmívala se Bernášková, která už píše další knihu. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků