Bolek Polívka Super.cz

Víme, jak tráví pandemii Bolek Polívka: Má prodloužené líbánky, ale něco mu chybí

V létě Bolek Polívka (72) natáčel film Gump - pes, který naučil lidi žít. I když se premiéra posunula, v rámci snímku herec dál pomáhá opuštěným psům. My jsme se s ním setkali, když slavnostně poklepal na základní kámen nového útulku. "Jsem rád, že toho můžu zúčastnit aspoň jako kmotr," řekl Super.cz herec, s nímž se si povídali i o tom, jak se mu teď žije.

Bolek sám si psa z útulku nepořídil, celý život chová jednu rasu. "V mládí jsem měl ohaře a pak už pořád jenom boxery. A když se mě někdo ptá, kolik je mi roků, odpovídám, že mi táhne na pátého boxera," smál se. Přitom vůbec neodpovídá rčení, že by se páníčkové začali svým psům podobat. "Jsem spíš na kolii, taky se pořád vracím," krčil rameny.

Bolek Polívka přesídlil do zrezlého autobusu bez oken: Takhle vypadá jako filmový bezdomovec

Od dob, kdy točil Gumpa, moc práce nemá. "Hibernuji. A jak mám občas přetlak, protože mi chybí hrát a něco dělat, tak dopisuju hru a udělali jsme v divadle takovou tu premiéru s Veronikou Žilkovou pro tři ženy a jednoho mladého muže, kterou si odstavíme a zazimujeme. Občas hrajeme v divadle i online streamy, abychom neztratili kontakt s diváky. A sem tam se ze mě dere poezie, básničky s podivnou pointou," vypočítal s tím, že další natáčení ho čeká až na přelomu března a dubna.

8 českých párů, které si v roce 2020 řekly ANO: Podívejte se, koho od svatby neodradila ani pandemie

Většinou se ale prý doma nenudí. "Zase je příjemné, že je člověk s dětmi a se ženou. S Marcelkou jsme vlastně novomanželé, tak je nám i příjemně a dobře se bavíme. Ale vždycky kolem šesté, kdy bych odcházel do divadla, přichází takové nutkání, že tomu něco chybí. Ten časoprostor jeviště," užívá si vlastně Polívka extra dlouhé líbánky. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků