Taneční snímek Nežádej svůj poslední tanec slaví 20 let od uvedení.

Taneční snímek Nežádej svůj poslední tanec slaví 20 let od uvedení. Foto: Profimedia/Paramount Pictures

Taneční senzace Nežádej svůj poslední tanec vznikla před 20 lety: Mrkněte, co jste o filmu nevěděli

Veleúspěšný taneční snímek Nežádej svůj poslední tanec vznikl před 20 lety. V době, kdy se filmům s černošskými herci nedával příliš prostor, zachycoval mimo jiné život v americkém ghettu a byl jedním z prvních filmů Kerry Washington (43).

Teenageři po celém světě doslova hltaly taneční scény Julie Stiles (39). Ta si je ovšem musela pěkně odmakat. Tehdy 19letá herečka se na roli připravovala měsíc a půl a v tanečním studiu dřela 4 hodiny denně. Přiznala, že byla díky tomu v nejlepší formě svého života, i když tanci se věnovala už od dětství.

20 let od vzniku trháku Slečna Drsňák: Jak to bylo s pověstným chrochtáním a kdo dostal při natáčení kopanec do rozkroku?

Julia také odmítala dablérky. Kromě baletních scén, kdy by musela tančit v piškotech, což neuměla, zvládla všechny scény sama.

Možná byste řekli, že měl s tancem praxi i Sean Patrick Thomas (50), který ztvárnil hlavní roli Dereka. Opak je ale pravdou. Neměl dokonce ani žádnou průpravu, a sestavu, s níž šel ke konkurzu, se učil tentýž den ráno.

Scéna, během které učí Derek Saru choreografii se židlí, je převzatá z videoklipu Backstreet Boys k písni As Long As You Love Me. Filmová choreografka Fatima Robinson totiž spolupracovala nejen se slavným boybandem, ale také s Black Eyed Peas, Michaelem Jacksonem, Jennifer Hudson, Usherem, Leonou Lewis, Princem, Rihannou a dalšími. Byla také důvodem, proč Julia Stiles na roli kývla.

Takhle se změnili hrdinové z legendární komedie Prci, prci, prcičky: Jima byste dnes ani nepoznali!

Tehdy 22letá Kerry Washington ztvárnila náctiletou maminku Chenille. V době natáčení právě dokončila univerzitu a na roli se připravovala za pomoci teenagerů, kteří se stali rodiči v útlém věku.

Navzdory úspěchu, se kterým se snímek setkal, se na něj jeho hlavní hvězda Julia Stiles nedívá s oblibou. V jednom z rozhovorů přiznala, že když ho po letech zahlédla v televizi, musela přepnout na jiný kanál, protože se na sebe v roli Sary dívat nevydržela.

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků