Jiří Krampol a Ladislav Frej spolu točili film Stáří není pro sraby.

Jiří Krampol a Ladislav Frej spolu točili film Stáří není pro sraby. Foto: Archiv filmu Stáří není pro sraby

Natáčení českého filmu provázela smrt. Neštěstí potkalo dva hlavní hrdiny

Režisér Tomáš Magnusek dokončil film Stáří není pro sraby, kde se objevuje Jiří Krampol (84), Luděk Sobota, Jan Přeučil (85) a Ladislav Frej (80) a sekundují jim například Martin Dejdar (57) nebo Eva Burešová (29) a objeví se zde i Gabriela Gášpárová (21). Ve filmu si zahrál i legendární závodník Emerson Fittipaldi.

Práce na snímku je bohužel spojená se smutnými náhodami. Během natáčení a krátce po něm přišli dva hlavní představitelé, Jiří Krampol a Ladislav Frej, o své životní partnerky.

Hana Krampolová zemřela začátkem srpna, zpráva o úmrtí Frejovy partnerky Gábiny přišla v polovině srpna.

„Děsivé bylo to, že Jirka točil pohřeb té své filmové ženy. Moc nevěřím na to, že by si to nějak přivolal, i když někteří kolegové jo," řekl Super.cz Magnusek. „A co se týče Ládi Freje, je to smutné, velmi smutné. My jsme o tom spolu párkrát hovořili, Láďa je taky prima,“ uvedl v rozhovoru pro Face to Face na televizi Seznam.

Jiří Krampol (82) po smrti manželky Hany (✝59): Práci bere, aby nebyl sám

Film je opředen ještě dalším neštěstím. Magnusek původně uvažoval o jedné roli pro Karla Gotta (✝80). Nabídka prý kdysi padla, ale bez zvláštní odezvy, zřejmě z důvodu zpěvákova onemocnění. Pak ji měl hrát Josef Laufer (82), který bohužel dlouhodobě leží v nemocnici. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků