Václav Staněk Video: FTV Prima

Cukrovka ho připravila o rozjetou sportovní kariéru, tak začal podnikat. Ve 22 letech je z něj milionář

Václav Staněk patří ve svých dvaadvaceti letech k nejmladším českým milionářům. Vlastní několik firem vyrábějících obuv, kožené zboží a doplňky, nábytek nebo spodní prádlo. Podnikat začal už jako osmnáctiletý poté, co musel ze zdravotních důvodů skončit s rozjetou sportovní kariérou.

Jako junior Staněk Česko reprezentoval v atletice, je čtyřnásobným mistrem republiky. „Jeden den jsem přebíral cenu pro nejlepšího sportovce Zlínského kraje a den nato přišel konec kariéry, diagnostikovali mi cukrovku,“ svěřil mladý podnikatel.

Milionářka Kijonková: Vím, co je to chudoba, vyrůstala jsem s maminkou samoživitelkou

Svou energii se proto rozhodl vložit jinam.

„Jsem cílevědomý. Vždycky jsem chtěl vyhrávat, být dnes lepší než já sám včera. Drží mě touha po posunu a po tom mít vytyčené cíle. Odmalička jsem je zvyšoval. Ať už šlo o známky ve škole nebo rekordy v atletice. K takovým cílům jsem se upínal a dařilo se mi je plnit,“ říká k cestě za úspěchy.

Staněk je jedním z podnikatelů, kteří se zapojili do reality show Milionář mezi námi (diváci ji mohou vídat v pátek na Primě). V rámci té se na týden vydal do Kyjova, kde pracoval jako dobrovolník v Lize vozíčkářů nebo v terapeutické skupině Krok, která pomáhá drogově závislým.

Český milionář promluvil o těžké autonehodě, po níž měl jít do invalidního důchodu: V trabantu seděla celá rodina

Jako ostatní účastníci spal na ubytovně a v kapse měl 550 korun na týden, což bylo náročné hlavně vzhledem k jeho nemoci. „Za 550 korun si toho moc nekoupíte. Bylo to hodně o zelenině, nejlevnějších uzeninách a sýrech. V běžném životě bych to asi nezvládl,“ dodal Staněk. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků