Lewis Collins a Martin Shaw (vpravo) v seriálu Profesionálové

Lewis Collins a Martin Shaw (vpravo) v seriálu Profesionálové Foto: UPPA/Photoshot Photo, Profimedia.cz

Poznáváte ho? Takhle dnes vypadá kudrnáč Doyle z legendárního seriálu Profesionálové

Akční seriál o speciálním oddělení britské policie Profesionálové se dočkal mimořádného úspěchu a stal se bez nadsázky legendou. Jeho hlavními hrdiny byli agenti Raymond Doyle (Martin Shaw) a William Bodie (Lewis Collins) a jejich šéf major Cowley (Gordon Jackson). Od natáčení uběhlo už 44 let.

Herci Gordon Jackson a Lewis Collins už bohužel zemřeli, Shaw je stále herecky činný. A to jak na divadle, tak před kamerou. Diváci jej mohou vídat mj. v seriálu z produkce BBC One Inspektor George Gently, který bude od 10. ledna uvádět každou neděli v osm večer Televize Seznam.

Díky rodičům, milovníkům divadla, měl Shaw k herectví vztah už od dětství. Zkušenosti začal sbírat už jako malý chlapec, následovala studia na Londýnské akademii hudby a dramatických umění. V televizi se poprvé objevil v roce 1967 v soap opeře Coronation Street, v divadle debutoval o rok později. Slavné Profesionály, kteří z něj udělali mezinárodní hvězdu, začal natáčet v roce 1977.

Krásná Sue z Krokodýla Dundeeho slaví narozeniny. S herectvím dávno sekla, dnes byste ji nepoznali

Jizva, kterou má herec na tváři, nevznikla v maskérně. Shaw se stal obětí napadení, při kterém mu útočník rozdrtil pravou lícní kost. Na postiženém místě má voperovaný obličejový implantát. Po této neblahé zkušenosti se herec zřekl alkoholu. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků