Oblíbený herec je novou posilou nekonečného seriálu.

Oblíbený herec je novou posilou nekonečného seriálu. Foto: TV Nova

Před 15 lety prožíval Filip Čapka se svým nejlepším kamarádem jeho nástup do Ulice. Teď se budou na place potkávat

Herec, moderátor, scenárista, a jak o sobě sám s humorem tvrdí, také malíř, bagrista, pyšný otec, abstinent a budoucí nekuřák Filip Čapka (46) je novou posilou seriálu Ulice, kde hraje roli bankéře a otce pětičlenné rodinky Klímových.

Na to, aby kývnul na nabídku do nekonečného seriálu, mu pomohla osobní zkušenost jeho nejlepšího přítele Adriana Jastrabana alias Bedřicha Lišky, který v seriálu působí od jeho začátku.

„Je to můj kamarád, přítel, vynikající herec, druhý sourozenec. Mé druhé já sedm let v olomouckém divadle a poté dlouhá léta tady v Praze. Hodně jsme se toho spolu naučili, pochopili, objevili. V herectví i v životě. Před pár lety se naše cesty rozdělily, abychom se opět potkali na Ulici,“ říká Filip Čapka.

Finanční krize dolehla i na hvězdu Ulice: Na Vánoce si nic dávat nebudeme, ulevilo se mi, říká sexy blondýnka

Vzpomíná na to, když před lety kývnul na stejnou nabídku právě jeho nejlepší kamarád. „Když Adrian s Ulicí začínal, vlastně jsem to tak trochu prožíval s ním. A Ulici jsem sledoval. Před půlrokem jsem mu zavolal s tím, že budu Vítek Klíma a že jako na co si dát bacha a jak to tam chodí. Věřte, nevěřte, ozvalo se: V pohodě, tady nikdo neprudí, dobrá partička,“ prozradil herec.

Na rozdíl od ostatních herců, kteří se většinou sami na sebe nemohou v televizi ani podívat, Filip Čapka je pozoruhodnou výjimkou. „Dívat se budu. Patřím k těm hercům, kteří se vidět potřebují. Vždycky mě to posunulo dál v tom, co příště udělat jinak,“ překvapil. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků