Václav Vydra a Jana Boušková

Václav Vydra a Jana Boušková Foto: archiv V.Vydry a J. Bouškové

Nový rok manželé Vydra a Boušková vítají španělským zvykem: Co doma dělají?

Manželé Jana Boušková (66) a Václav Vydra (65) tvoří stabilní pár českého šoubyznysu a na každé společenské akci jsou vždy ozdobou. Rodinná pohoda a spokojenost z nich už mnoho let jen září. Hraní v divadlech jim moc chybí a už se oba těší na návrat na jeviště a samozřejmě na diváky. Proto je herečka moc ráda, že stále ještě natáčí postavu Lojzičky v seriálu Ordinace v růžové zahradě. My jsme herecký pár vyzpovídali, jak u nich bude vypadat letošní Silvestr.

„Uděláme něco dobrého a pro každého z nás talířek s dvanácti kuličkami hroznového vína. To je španělský zvyk, který dodržujeme. Symbolizují 12 měsíců v roce. Při odbíjení půlnoci musíte sníst každou vteřinu jednu kuličku a přát si nějaké přání,“ řekla Super.cz Boušková.

„Na Silvestra jsem měl mít dvě představení v Divadle na Vinohradech. Vždycky jsem byl otrávený, když jsem měl tenhle den hrát. Letos hrát nemůžeme a jsem otrávený právě z toho. Nesouhlasím s tím, ale nemohu proti tomu nic dělat. A právě ta bezmoc je nejhorší. Strašně nemám rád, když se něco zakazuje. Navíc něco, co dělá ostatním lidem radost,“ uvedl Vydra.

Hlasy Prostřena prošly koronavirem: Jana Boušková trpěla v horečkách, Václav Vydra si nákazy ani nevšiml

Jaké je jeho přání do nového roku?

„Hlavně zdraví, to je nejdůležitější. A trochu štěstí k tomu. A nějakou tu korunu. Aby nescházela, když je potřeba. A to bych přál i všem ostatním lidem. A ještě bych si přál, abychom našli sílu na to nenechat si vzít alespoň ty zbytky svobody, které nám ještě zbyly, a nepřestali si uvědomovat, co to vlastně ta svoboda je a co z nás zbude, když ji ztratíme,“ dodal oblíbený herec.

Žádná předsevzetí si k novému roku nedávám. Každoročně se snažím ale udělat něco pro sebe. Učím se španělsky, anglicky, pečuji o své zdraví a také cvičím,“ dodala závěrem Jana Boušková, která se těší na návrat na divadelní prkna a na diváky v Národním divadle nebo v muzikálu Kvítek mandragory v Divadle Broadway. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků