Kultovní snímek z roku 1978 patří dnes již mezi klasiku.

Kultovní snímek z roku 1978 patří dnes již mezi klasiku. Profimedia.cz

Co jste nevěděli o filmu Pomáda: Kdo během natáčení zkolaboval, kolik se toho vyžvýkalo a komu praskly kalhoty?

Klasika ze 70. let, která spolu s Horečkou sobotní noci proslavila Johna Travoltu (67), měla nejprve muzikálovou podobu, a nejen na Broadwayi se hraje dodnes. Hity z muzikálu jsou notoricky známé mezi fanoušky po celém světě a filmový pár v podobě Travolty a Olivie Newton-John (73) fanoušci vyloženě milují. Podívejte se na zajímavosti, které jste o legendárním filmu možná nevěděli.

Postava Sandy neměla být vůbec Australankou. Producent Allan Carr vybral Olivii do hlavní role, když naproti ní seděl u večeře. Rodačka z Melbourne ale nebyla schopná amerického přízvuku, tak z filmové Sandy udělal Australanku.

Olivia Newton-John vzdala hold ženě Johna Travolty, která zemřela na rakovinu. Hvězda Pomády bojuje se stejnou nemocí

Jeff Conaway, kterého obsadili do role Kenickieho, měl s Pomádou své zkušenosti. Na Brodwayi hrál totiž hlavní roli, tedy Dannyho Zuka. Zajímavostí je, že se alternoval s Richardem Gerem a Patrickem Swayzem.

Newton-John se velmi strachovala, že bude na plátně patrný věkový rozdíl mezi ní a Travoltou. Tehdy 29letá herečka ale nebyla nejstarší. Stockard Channing (Rizzo) hrála středoškolačku ve 33 letech. Jamie Donnelly, která hrála Jan, bylo 30, a dokonce jí už v té době šedivěly vlasy.

Ve filmu se hodně žvýká. Herci údajně během natáčení vyžvýkali na 100 tisíc žvýkaček. Nejspíš je pak musely hodně bolet panty.

Julia Roberts byla u milostných hrátek s Richardem Gerem nervózní. Tohle s ní ve filmu Pretty Woman musel udělat režisér

Natáčení tanečních scén ve školní tělocvičně bylo hotové peklo. Trvalo dva týdny a v tělocvičně, která neměla okna, bylo takové vedro, že někteří herci skončili v rukách lékařů kvůli přehřátí. Michael Tucci, jenž hrál Sonnyho, dokonce zkolaboval a musela ho odvézt záchranka.

Legendární černé legíny, které měla na sobě Sandy při závěrečné scéně, patřily herečce. Při natáčení jí ale praskly a rozbil se zip. Aby Olivia scény dotočila, museli ji do nich zašít. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků