Petr Janda natáčel v mrazu nový videoklip. Super.cz

Petr Janda (78) si zahrával se zdravím: Je v rizikové skupině, přitom natáčel v mrazu a s desítkami lidí

Natáčel nový videoklip k písni Nemám páru a seděl několik hodin na mrazu, i když ve vatovaném kabátě. Lídr kapely Olympic Petr Janda (80) si ve svém věku docela zahrával se zdravím. "Když chytnu jenom rýmu, budu rád," řekl Super.cz a klepal se u toho jako drahý pes.

A co ho to vůbec napadlo natáčet klip, když už patří mezi ohroženou skupinu? "Nemáme práci, už půl roku nemám co dělat. Je to příšerná situace. Jsem už sice v důchodu, ale něco dělat potřebuju. Tak jsme se v kapele dohodli, že budeme aspoň točit klipy, když už k nové desce Kaťata, která je naše dvaadvacátá řadová, nemůžeme udělat turné. Ale deska se naštěstí prodává senzačně," vysvětloval.

Petr Janda podstoupil zákrok na srdci. Fanouškům poslal vzkaz z nemocničního lůžka

Koncertovat stihl aspoň přes léto, ale moc toho nebylo. "Letos jsme za celý rok udělali asi pětadvacet koncertů. A to je všechno," krčil rameny.

Na natáčení klipu se Jandovi sešla spousta známých tváří od herců Martina Dejdara (57) a Aleše Hámy (49) přes zpěváky Petra Koláře (55) a Michala Malátného až po fotbalovou legendu Antonína Panenku.

Po záplavách, které mu zničily penzion, řádily u Petra Jandy opět živly: Podívejte se, jakou škodu natropila vichřice

"Myslím si, že byli všichni rádi, že se aspoň na chvíli dostanou z té nudy a nicnedělání," myslí si. "Ze všech, které jsem oslovil, mě odmítnul jenom jeden, že má nějakou práci," dodal. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků