Hanka Kynychová musí opět zavřít fitko. Super.cz

Už zase musí zavřít fitko: Hanka Kynychová neví, jak vyjde. Vánoce budou u nich doma o hodně chudší

Snaží se pomáhat potřebným, i když teď by se mělo dostat pomoci i jí samotné. S cvičitelkou Hankou Kynychovou (54) jsme se během pár dní potkali na dvou charitativních akcích, které podpořila. Ona ale musí v pátek zase zavřít své fitko a neví, z čeho bude žít. "Mám v sobě vnitřní pocit, že když mohu pomoci, tak pomáhám," řekla Super.cz.

Zajímalo nás, jak to má jako majitelka fitka se slibovanými vládními kompenzacemi. "Úplně na prd, a to je hodně slušné slovo, jinak používám mnohem peprnější. Očekávala jsem, jestli vláda schválí to, že by i majitelé fitek mohli dostat aspoň stoprocentní kompenzaci na nájem, anebo nějaké jiné výhody. Zase to dopadlo tak, že to bude jenom padesát procent. Jsem z toho smutná, protože nevím, kde si těch dalších padesát procent vydělám," svěřila. Jediným způsobem obživy jsou pro ni opět online hodiny.

Bojí se, aby kvůli zavřeným fitkům opět nespadla do dluhů: Cvičitelka Hanka Kynychová tuhle zkušenost už má

Nastávající svátky tak budou logicky u Kynychové o hodně chudší. "To rozhodně. U nás je teď chudší úplně všechno. Neříkám, že jsem zvyklá žít v přepychu a nadbytku, ale když jdu nakupovat, koukám na slevy a co do toho košíku dávám, a když po mně holky škemrají nějakou blbost, musím jim to vymluvit. Nechci si hrát na chudinku, která to nepřežije, na chleba a vodu bude vždycky. Snažím se přizpůsobit situaci, ale štve mě, že nemám možnost pracovat a peníze si vydělat. A vůbec nevím, co budu dělat, když to bude trvat třeba do března," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků