Libuška Šafránková v pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973)

Libuška Šafránková v pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973) Foto: Archiv České televize

Norové si vystřelili z oříšků Popelky Šafránkové! Televize musela uklidnit vyděšené diváky

Tři oříšky pro Popelku patří k nejoblíbenějším pohádkám nejen u nás, ale i u našich sousedů v Německu. Příběh o chudé a hodné Popelce, která našla svého prince i přes intriky zlé macechy a nevlastní sestry, ale zabodoval i na severu.

V Norsku je natolik populární, že diváci naletěli zprávě satirického webu Nyhetshjulet. Ten si vystřelil z diváků zprávou o tom, že se Popelka nebude o Vánocích vysílat kvůli tomu, že si alergici na ořechy stěžují, že jim pohádka ubližuje a osobně se jich dotýká.

Znáte pikantnosti ze Tří oříšků? Popelku neměla hrát Šafránková, macecha všechny vypekla a Doře ošklivka nevadila

Nesmyslné informaci o tom že státní televize NRK program stahuje z vysílání, uvěřila celá řada diváků. To donutilo televizi reagovat a zprávy satirického webu popřít. Situace poukázala na to, že si lidé neumí ověřovat informace a jsou schopni uvěřit úplně všemu, co se kde napíše.

A to by u jiných zpráv mohlo být mnohem nebezpečnější než u nevinného vtipu na účet Tří oříšků pro Popelku a jejich neblahému vlivu na nebohé alergiky, kteří by se při pohledu na Libušku Šafránkovou s oříškem v ruce mohli začít dusit. O hojně reprízovanou pohádku samozřejmě o Vánocích nepřijdou ani čeští diváci. Alergie nealergie. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků