Píseň ke komedii Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař.

Berenika Kohoutová a Jakub Prachař nazpívali duet: Takhle jim to ladí v písni o matkách

Premiéra nové české komedie Matky byla sice kvůli pandemii odložena, ale tvůrci představili aspoň stejnojmennou ústřední píseň a videoklip. Tu složil Ondřej Brzobohatý a vložil do ní příběhy a zážitky čtyř hlavních hrdinek a všech matek. Nazpívali ji Berenika Kohoutová (32) a Jakub Prachař (39).

Hlavními postavami filmu jsou čtyři kamarádky, které ztvárnily Hana Vagnerová (40), Petra Hřebíčková (43), Sandra Nováková (40) a Gabriela Marcinková (34). Každá z nich je nebo brzy bude matkou a řeší svoje problémy, svoje muže, svoje děti.

Zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová se proto jako novopečená maminka v písni skutečně našla. „Mateřství je věc, která se rozhodně nedá obsáhnout v jedné písni, filmu, seriálu ani osmdesátihodinovém dokumentu. Ale rozhodně stojí za to se o to pokusit a myslím, že píseň Matky mateřství přibližuje opravdu vtipně,“ říká maminka desetiměsíční Loly.

Poprvé hraje kojící maminku: Vagnerové museli kvůli roli vytvořit umělá prsa, aby neukazovala ta svá

Jakub Prachař si ve filmu i zahrál, ztvárnil přítele prvorodičky Hany Vagnerové, který je nucen natáčet i její porod. „My muži chodíme na filmy, které se jmenují James Bond, Hvězdné války a tak dále. Ale myslím si, že i na tenhle film určitá skupina mužů přijde, protože tak držíme prapor genderové rovnosti, která v téhle době tak strašně zaniká,“ myslí si herec. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků