Jak tráví nouzový stav Vlasta Peterková? Super.cz

Fanoušci ji poznávají i po letech: Takhle senzačně dnes vypadá hospodyně Blaženka z Četnických humoresek

Zatímco v loňském roce měla svůj diář v předvánočním období zaplněný, tento rok může Vlasta Peterková (74) na hraní před publikem zapomenout. S herečkou, která je známá mimo jiné jako hospodyně Blaženka z Četnických humoresek, jsme se potkali v centru Prahy, a kromě jiného jsme probrali, jak herečka období, kdy nemůže na jeviště, tráví.

„Jsem pozitivně naladěný člověk a zvládám to. Věřím, že jednou to skončí a ten čas a ta promeškaná představení se nám vynahradí,“ řekla Super.cz Peterková. Alespoň se občas schází s kolegy z divadla.

Ač je to už řada let, co ztvárnila hospodyni v oblíbeném seriálu, televizní diváci Vlastu Peterkovou stále poznávají. „Myslím si, že ten seriál měl, má a bude mít pořád úspěch,“ říká herečka. „Kam přijdu, a to třeba i v roušce, a když jsem třeba navíc elegantně oblečená a nalíčená, tak si mě lidé s Blaženkou spojí. Poznávají mě, lidi hlavně ten seriál milují,“ uvedla.

Vlasta Peterková také prozradila, jak tráví volný čas, a především jak o sebe dbá.

Vzpomínáte na praporčíka Ambrože z Četnických humoresek? Tohle je jeho představitel po 18 letech

„Poslední rok jsem si říkala, že se musím dát zdravotně do pořádku, abych byla připravená, až něco přijde, což přišlo. Snažím se dodržovat životosprávu, moc nepiji, nekouřím a cvičím. Cvičím s tabletem a samozřejmě čtu, a pokud nám to čas dovolí, tak se scházím s kamarádkami a ten čas si zpříjemňuji,“ svěřila herečka, která se už těší, až se vrátí na jeviště Divadla Broadway nebo Kalich, kde pravidelně hraje. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků