Václav Neckář

Václav Neckář Foto: Marija Kalinkina

Každoroční vánoční koncert a turné musel Václav Neckář zrušit: Jak zpěvák zvládá dobu bez zpívání?

Vánoční koncerty Václava Neckáře (79) patři mezi jeho fanoušky vždy k těm nejoblíbenějším. Letos se však bez nich museli obejít. Kvůli vládním nařízením musel zpěvák zrušit nejen své tradiční vystoupení v Divadle Broadway, ale i celé turné.

„Museli jsme zrušit 23 koncertů. Je to těžká doba, doufám, že se to na jaře zlepší. Například vystoupení v Zábřehu jsme letos měnili už šestkrát,“ svěřil se Super.cz Jan Neckář. S bratrem tak mají na nadcházející dny prázdný kalendář a většinu času tráví doma.

Okouzlila ho před 51 lety a stále ji má v repertoáru: Na koho Václav Neckář myslí při zpěvu oblíbené písně?

„Jsme samozřejmě nešťastní, že nemůžeme zpívat, snad alespoň na ty Vánoce budeme moct být spolu,“ svěřil se Václav Neckář, který by raději trávil čas na jevišti před fanoušky. „Je to nešťastné i vzhledem k našemu věku, doufám, že tady za rok všichni ve zdraví budeme,“ prozradil zpěvákův bratr s tím, že už má naplánovaná vystoupení na příští zimu. „Měli bychom mít vánoční koncert v Divadle Broadway 6. prosince, snad se vše podaří a budeme naše fanoušky opět moct potěšit, když to letos nevyšlo,“ dodal muzikant. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků