Ilona Csáková, Roman Horký a Kamelot - V dlouhém zatmění Video: Oficiální videoklip

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky: Ilona Csáková brojí proti zneužívání covidu mocnými

Ilona Csáková (52) a Roman Horký z kapely Kamelot natočili klip k písni V dlouhém zatmění, což je protest song proti zneužívání covidu-19, které podle nich vede k potlačení svobody a manipulacím.

„Kdo káže vodu, pije víno teď, Jidáš se v roušce ukrývá, na konci tunelu je nová zeď, v zemi, kde nikdo nezpívá,“ zní mimo jiné v písni.

„Vše se nese na vlně smutku,“ řekla Super.cz Ilona Csáková, která společně s Romanem Horkým vtiskla do písně vše, co v momentální situaci cítí. „Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky. Věříme, že si k ní najdete cestu a bude vám dlouho svítit jak malá baterka v temnotách páchnoucích bažin a močálů navzdory mocným, kteří se rozhodli uchopit a svázat náš společný osud,“ dodala Csáková.

Chci se nadechnout a zpívat dál. Ilona Csáková netušila, že z téhle písně bude protestsong

„Nemoci zneužívají jednotlivci či světové elity, kterými jsme manipulováni ve prospěch jejich zájmů. Měli bychom si všichni uvědomit, že nám kradou naši svobodu, o tom ta naše píseň je,“ říká Csáková, která nesouhlasí ani s očkováním proti covidu.

„Nevěřím obsahu vakcín, už jen z toho důvodu, že nejsou prověřené a ověřené, a nikdo nám nezaručí na 100 procent, že budou bez nežádoucích účinků,“ dodala pro Super.cz Csáková, jež jinak proti očkování není. „Jiné vakcíny se ale zkoumají a zkoušejí řadu let, což se o této říct nedá.“

Nenechám si šťourat v hlavě špejlí. Ilona Csáková ostře okomentovala dění kolem koronaviru a odsoudila případné očkování

Csáková si myslí, že vakcinace svým způsobem povinná bude, ač vláda tvrdí opak. „Vše to spěje pomalu a jistě k povinnému očkování, nakonec může být i nepovinné, ale znevýhodní se ti, co se nenechají. Doufám ale, že k žádným restrikcím nakonec nedojde,“ míní zpěvačka.

A jak Csákovou, jež nedávno vydala novou desku, ovlivnily zákazy vystupování? „Zvládáme to jako rodina, ale už jsem se pustila do pátrání po maturitním vysvědčení ze střední pedagogické školy, mohlo by se brzy hodit,“ vtipkovala na závěr zpěvačka, jež by se tak mohla vrátit ke své původní profesi.  

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků