Vánoční píseň Díky vám je věnovaná těm, kteří bojují v první linii. Video: FTV Prima

Do tvorby nového vánočního hitu zapojil David Gránský celou famílii. Touto písní děkuje všem zdravotníkům

David Gránský (30) se rozhodl vytvořit vánoční song, ve kterém by poděkoval zdravotníkům za jejich práci. Po sbírce Sestřičky sestřičkám, o které jsme psali, vznikla píseň s názvem Díky vám, do které se zapojilo mnoho tváří ze seriálu Sestřičky Modrý kód, kteří Davidův nápad s nadšením uvítali. Na hudbě a textu se nakonec podílela celá rodina Gránských a herec Super.cz prozradil, jak k tomu došlo.

„Oslovil jsem dva autory na hudbu, několik autorů na text a všichni kolegové ze seriálu pak měli k výběru, jakou verzi chtějí. Autoři byli anonymní,“ říká herec. Jeho kolegům se ale nejvíce zalíbila hudba od jeho teprve šestnáctiletého bratra Tomáše alias Toma Seana. Ten se i přes svůj útlý věk začíná vlastní tvorbou živit, jeho písničky hrají rádia, a dokonce složil úvodní znělku k celovečernímu filmu.

„Vybrali si bráchovu verzi, překvapilo mě, že zvládl splnit tohle zadání, protože dělá takové ty moderní písničky pro rok 2020,“ dodává s úsměvem David.

Hudební podklad tedy měl, finální kabát jí dal uznávaný hudebník Jiří Vidasov, ale sváděl boj s textem. Přestože oslovil několik známých textařů, výsledek nebyl tak úplně dle jeho představ. Nakonec mu pomohl další blízký z rodiny. „Měli jsme s tím textem trošku problém a byl jsem z toho nešťastný. Přišel jsem domů a říkal jsem mámě, že se mi to nějak rozpadá a ona na to, že zkusí něco napsat, ale moc šancí tomu nedává. Přišel jsem druhý den na kafe, kouknul jsem na to a nebylo to vůbec špatný. Potom jsem to trošku překopal, něco dopsal, aby to bylo hezky česky a nafrázovaný do hudby,“ raduje se herec a zpěvák.

„Sice bych rád slíznul smetanu, ale nemůžu. Ta písnička je takový rodinný byznys, dá se říct, o to víc mě to těší. A všichni herci byli ve výsledku spokojení, sami si to odhlasovali,“ dodává.

David Gránský nebude mít v Sestřičkách nouzi o další milostné pletky. Po Pagáčové možná zamíchá kartami sexy zrzka

S bratrem se nyní snaží spolupracovat, co to jde. Vidí v něm velký potenciál. „Trošku ho zneužívám, dokud není známej a slavnej, a dokud má na mě ještě čas. Jakmile bude skládat pro hollywoodské hvězdy, tak se ho už nedočkám,“ směje s David. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků